Menu


Konferencja PUNO ku czci prezydenta Kaczorowskiego

Konferencja PUNO ku czci prezydenta Kaczorowskiego

Polski Uniwersytet na Obczyźnie planuje cykl dorocznych konferencji dedykowanych Ryszardowi Kaczorowskiemu, ostatniemu prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, wielkiemu polskiemu patriocie, który stał się symbolem przetrwania i ciągłości naszej narodowej historii. Patronował on i uczestniczył w wielu przedsięwzięciach PUNO. 

Konferencje będą się odbywały corocznie, w drugą sobotę kwietnia i poświęcone będą myśli filozoficznej, społecznej i politycznej w światowej nauce i kulturze, którą współtworzyli Polacy. Podstawową komórką organizacyjną cyklu jest Zakład Badań nad Emigracją w Wielkiej Brytanii, działający w ramach Instytutu Kultury Europejskiej PUNO.

Pierwsza konferencja, organizowana we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i zaplanowana na dzień 9 kwietnia 2011, dzień przed pierwszą rocznicą tragicznej śmierci prezydenta Kaczorowskiego w katastrofie smoleńskiej, będzie nosiła tytuł „Prezydenci i Rządy Rzeczypospolitej na Uchodźstwie w walce o niepodległą Polskę w latach 1939–1990”. 

Jednodniowa konferencja z 12 referatami i zamykającym spotkanie panelem dyskusyjnym odbędzie się w sali teatralnej Ogniska Polskiego, 55 Exhibition Road, London SW7 2PN. Czas trwania konferencji: 10.00–18.00.

Goniec Polski


Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę