Menu9 aktywistów Insulate Britain skazanych na więzienie. Jeden z nich ma "swojskie" nazwisko

  • Napisał 
9 aktywistów Insulate Britain skazanych na więzienie. Jeden z nich ma "swojskie" nazwisko

Trzy dni trwał proces aktywistów, którzy pomimo zakazu sądowego blokowali autostradę M25 w październiku. Wśród skazanych jest ktoś, kto ma polskie nazwisko.

Dziewięciu aktywistów Insulate Britain, którzy trafili przed sąd po złamaniu zakazu blokowania autostrady M25 zostało skazanych na więzienie.
Dwoje z nich zostało skazanych na trzy miesiące więzienia, sześcioro w tym aktywista z polskim nazwiskiem Roman Paluch-Machnik otrzymało czteromiesięczne wyroki. Największy zasądzono dla Bena Taylora, który posiedzi pół roku za wygłoszenie przed sądem „podżegających” uwag, które zostały porównane do „wezwania do walki”. Jedna ze skazanych planuje po wyroku rozpocząć strajk głodowy.

Sąd w uzasadnieniu wskazał, że więzienie jest koniecznym środkiem ze względu na to, że pozwani jasno deklarowali ponowne blokowanie dróg, wbrew temu, co wcześniej zostało zakazane innym orzeczeniem sądu. Tymczasem pełnomocnik aktywistów już po wyjściu z rozprawy mediom powiedział, że tym wyrokiem prawo do obywatelskiego nieposłuszeństwa zostałomocno ograniczone.

Powrót na górę