MenuOstatni dzwonek dla tych, którym HMRC przelewa na konta pocztowe!

  • Napisał 
Ostatni dzwonek dla tych, którym HMRC przelewa na konta pocztowe!

Około 24 000 klientów HM Revenue and Customs (HMRC) wciąż korzysta z kart pocztowych. Departament przypomina, że czas na aktualizację danych i podanie nowego konta upływa 30 listopada. Kto się nie zmieści w tym terminie, ten narazi się na ryzyko wstrzymania płatności.

Od 1 grudnia 2021 r. HMRC przestanie dokonywać płatności podatkowych, zasiłku na dziecko i zasiłku dla opiekunów na rachunki kart pocztowych. HMRC wzywa posiadaczy kont do skontaktowania się z nimi w celu aktualizacji danych dotyczących konta bankowego, aby nadal otrzymywać płatności bez zakłóceń.

Klienci mogą wybrać otrzymywanie swoich świadczeń i kredytów na konto w banku, lub na przykład kasie mieszkaniowej. Jeśli mają już alternatywne konto, powinni jak najszybciej skontaktować się z HMRC i podać numer takiego konta.

Klienci korzystający z zasiłku na dziecko i zasiłku dla opiekuna mogą korzystać ze swojego osobistego konta podatkowego, aby podać zaktualizowane dane konta, zmienić dane konta bankowego za pośrednictwem strony rządowej lub kontaktując się z infolinią zasiłku na dziecko pod numerem 0300 200 3100. Klienci korzystający z ulg podatkowych mogą zmienić dane swojego konta bankowego , kontaktując się Infolinia dotycząca ulg podatkowych pod numerem 0345 300 3900. Jeśli klienci nie mogą otworzyć rachunku bankowego, powinni równiez w tej sprzwie skontaktować się z HMRC.

Myrtle Lloyd, dyrektor generalny ds. obsługi klienta w HMRC, powiedział:

„Czas ucieka klientom, którzy korzystali z konta pocztowego, aby otrzymywać od nas płatności. Muszą teraz podać nam swoje nowe dane konta, aby uniknąć zawieszenia płatności.

„Mogą aktualizować swoje dane online lub dzwoniąc do nas i muszą być bardzo ostrożni, aby uniknąć przekazania danych osobowych oszustom, którzy kontaktują się z nimi, twierdząc, że pochodzą z HMRC”.

Jeśli klient przekroczy termin 30 listopada, jego płatności zostaną wstrzymane do momentu powiadomienia HMRC o nowych szczegółach konta.

Money Advice and Pensions Service oferuje informacje i porady dotyczące wyboru właściwego rachunku bieżącego i otwierania rachunku .

PORADY DOTYCZĄCE KONT

HMRC kontaktuje się ostatnio z klientami, aby zachęcić ich do podjęcia działań.

UWAGA!

HMRC wzywa wszystkich do zachowania czujności, jeśli ktoś niespodziewanie skontaktuje się z nimi, prosząc o pieniądze lub dane osobowe. Klienci powinni zawsze wpisywać pełny adres internetowy departamentu - nie korzystać z podpowiedzi przeglądarek (!), aby uzyskać dostęp do prawidłowych danych kontaktowych HMRC. HMRC odnotowuje dużą liczbę oszustów wysyłających e-maile, dzwoniących lub wysyłających SMS-y do osób, które twierdzą, że są z departamentu. W razie wątpliwości HMRC radzi, aby nie odpowiadać bezpośrednio na nic podejrzanego, ale natychmiast skontaktować się z nimi i przeszukać stronę rządową w poszukiwaniu „oszustw HMRC”.

Powrót na górę