MenuCharytatywne dyktando dla każdego

  • Napisał 
Charytatywne dyktando dla każdego

Już dzisiaj, 11 listopada, rozegrane zostanie największe w Polsce i poza jej granicami dyktando. Do wzięcia udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić na ile dobrze zna ortografię, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących.

W rozwiązanie dyktanda naprawdę może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie! Wystarczy zgłosić swój udział na stronie wydarzenia:

STRONA DYKTANDA

Organizator, czyli portal edukacyjny www.dyktanda.pl, zobowiązał się przekazać złotówkę za każdą osobę, która rozwiąże w dniu 11 listopada 2021 r. wskazane dyktando, opracowane specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Pamiętano także o najmłodszych, dlatego przygotowano różne kategorie wiekowe, dzięki czemu już uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich poziomie trudności. To pozwala włączyć się w akcję całą rodziną!

Pieniądze przekazane przez portal "Dyktanda", powiększone o dodatkowe, dobrowolne wpłaty, wspomogą cel społeczny lub charytatywny, który zbierze najwięcej głosów od uczestników dyktanda.

Jak zaangażować się w akcję?

- Już teraz odwiedź stronę "Dyktanda" i kliknij „Zapisz się do konkursu”.

- 11 listopada ponownie odwiedź stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości w odpowiednim dla Twojej grupy wiekowej przedziale czasowym.

- Między 16 a 21 listopada na Dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Zagłosuj na jeden z nich!

Powrót na górę