MenuKluby otwierają się w Irlandii Północnej. Taniec, picie i jedzenie bez maseczek

  • Napisał 
Kluby otwierają się w Irlandii Północnej. Taniec, picie i jedzenie bez maseczek

Już niebawem znowu będzie można korzystać z "nocnego życia" w Irlandii Północnej. Jakie zasady mają obowiązywać dla tych, którzy chcą się bawić w klubach, spędzić czas w pubach, czy restauracjach?

Maseczki ochronne nie będą obowiązkowe podczas zabawy w klubach nocnych w Irlandii Północnej - potwierdzili Ministrowie ze Stormont.
Nocne życie będzie otwarte w tym kraju na Halloween. Ministrowie spotkali się wczoraj, żeby ocenić najnowsze dane dotyczące zdrowia publicznego.
Wciąż potrzeba dystansu społecznego w hotelarskich, czy pubach i restauracjach i będzie to najważniejsza z zasad covidowych.
Oświadczenie rządu zostało ogłoszone po tym, jak premier Paul Givan powiedział, że Irlandia Północna będzie w stanie „posunąć się naprzód”
w stronę dalszego łagodzenia obostrzeń. Sytuacja oczywiście jest nadal ściśle monitorowana pod kątem tego, gdzie najczęściej dochodzi do zakażeń
pod ścisła kontrolą jest również kwestia rozprzestrzenienia się wirusa w szpitalach. Jak powiedział premier Irlandii Północnej
nikt nie chce wrócić do tego, co mieliśmy wcześniej. Konsekwencje blokad wykroczyły daleko poza aspekty gospodarcze. Zamknięcie w domach
spowodowało spore konsekwencje ze zdrowiem psychicznym ludzi i wzmogło przypadki przemocy domowej.

Powrót na górę