MenuWielka Brytania: Auta jak wino? Ceny używanych - nawet 50% w górę

  • Napisał 
Wielka Brytania: Auta jak wino? Ceny używanych - nawet 50% w górę

Coraz lepsza sytuacja dla tych, którzy chcą sprzedać używane auto. Kryzys na rynku nowych pojazdów sprawia, że te z drugiej ręki do 5 lat sa coraz częściej poszukiwane przez klientów. 

Samochody jak wino, albo nieruchomości - kolejny raport pokazuje, że jeśli ktoś chce się pozbyć samochodu używanego to idą złote czasy.
Co prawda do tego, co działo się w PRL-u, kiedy używany był droższy od nowego jeszcze daleko, ale wszystko idzie w tym kierunku.
Firma AA zajmująca się pośrednictwem w sprzedaży aut z drugiej ręki podało, że popularne modele takie jak ford Fiesta drożeją z dnia na dzień.
Obecnie ceny za używane wzrosły w porównaniu do 2019 roku - nawet o połowę. Winnym jest kryzys w produkcji nowych pojazdów.
Strona AA Cars porównała najpopularniejsza fiestę za którą właściciel mógł dostać nieco ponad 7 tysięcy funtów dwa lata temu, a teraz kosztuje
prawie 10 tysięcy. Na globalnym rynku brakuje chipów oraz surowców takich jak aluminium, miedź i kobalt, które są potrzebne w procesie produkcji
sprawia, że kilkuletnie auta osiągają coraz wyższe notowania. Jak podała firma AA Cars wśród aut trzy-, cztero- i pięcioletnich są modele, których
wartość rośnie wraz z wiekiem.

Powrót na górę