MenuNowy Sami Swoi Magazyn (ex Goniec Polski) Wyróżniony

  • Napisał 
Nowy Sami Swoi Magazyn (ex Goniec Polski)

To już drugi numer naszego „starego” Gońca pod nowym tytułem „Sami Swoi Magazyn”. Mamy nadzieję, że we wrześniu nie mieliście problemu z rozpoznaniem go w miejscach, w których zwykle na Was czekał. I że kiedy go już rozpoznaliście pomimo zmienionej okładki, to spodobały Wam się zmiany wprowadzone w „Sami Swoi Magazyn” – nowe artykuły, felietony… i wreszcie – że oceniliście całą tę zmianę na plus!

A jak ta zmiana w październikowym numerze wygląda od kuchni? Jeśli o kuchnię chodzi, to zmiany w naszym nowym-starym magazynie staraliśmy się dopasować podniebienia i apetytu polskiego emigranta. Mowa o rubryce kulinarnej, w której chcieliśmy, wraz z jej autorką Barbarą Adamczewską promować polską kuchnię z tym co ma w sobie najlepszego i co może zaoferować Polakowi, który z dala od rodzinnego kraju chciałby zatrzymać smak domowego jedzenia. Dlatego w najnowszym odcinku odkrywamy przepisy na szybkie, jak życie na emigracji, dania z cukinii i nie tylko.

A pozostając w polskich klimatach staramy się przedstawić skrajnie różne spojrzenia na temat niezwykle gorącego sporu jaki przetacza się przez nasz kraj, a dotyczy wolnych mediów w Polsce. W ocenie tej sytuacji przychodzi nam z pomocą dwójka naszych nowych felietonistów. To znani polscy publicyści Jacek Żakowski i Michał Karnowski, którzy na łamach „Sami Swoi Magazyn” zaprezentują swój punkt widzenia. Ten dwugłos opisujący medialną wrzawę wokół wolnych mediów z perspektywy prawej i lewej strony to jednocześnie nasz ukłon w stronę Was – naszych czytelników, którym staramy się przybliżyć zróżnicowane poglądy w jak najszerszym społeczno-politycznym ujęciu.

A dla wszystkich, którym bliższe są sprawy Polonii na Wyspach mamy felieton Wiktora Moszczyńskiego, o tym co zyskała Wielka Brytania dzięki napływowi polskich emigrantów, a co teraz może stracić wraz ze zmniejszeniem się liczby Polaków na Wyspach?

Tym z Was którzy wciąż szukają swojego celu na Wyspach polecamy dwie historie dokumentujące sukces Polaków na brytyjskiej ziemi. W październikowym numerze poznacie Michała, który z marzenia o podróżach uczynił sposób na pasjonujące życie, przy okazji tworząc popularną grupę podróżniczą „Piękna strona Wielkiej Brytani”. Z kolei z wywiadu z Dawidem utalentowanym kolorystą, który w jednym z najmodniejszych londyńskich salonów stylizacji włosów odmienia wizerunki najbardziej wpływowych kobiet ze świata popkultury, dowiecie się jak to jest w wieku 23 lat spełnić wszystkie swoje młodzieńcze marzenia.

Redakcja

Powrót na górę