MenuKończy się czas wypłat z HMRC na konta kart pocztowych. Sprawdź gdzie dokonać zmiany.

  • Napisał 
Kończy się czas wypłat z HMRC na konta kart pocztowych. Sprawdź gdzie dokonać zmiany.

Od 1 grudnia 2021 r. HM Revenue and Customs (HMRC) przestanie dokonywać płatności zasiłku na dziecko, zasiłku dla opiekuna i ulg podatkowych na konta kart pocztowych.

HMRC zachęca klientów, którzy otrzymują płatności za pośrednictwem tej metody, do działania teraz, aby nadal otrzymywać pieniądze na czas.

Klienci korzystający z ulg podatkowych, zasiłku na dziecko i zasiłku dla opiekuna, którzy otrzymują świadczenia lub płatności za pośrednictwem konta pocztowego, mają czas do 30 listopada 2021 r. na założenie nowego konta i poinformowanie HMRC o szczegółach, aby mogli nadal otrzymywać płatności. Wszelkie zawieszone płatności zostaną wstrzymane, a następnie wypłacone klientowi po powiadomieniu HMRC o nowych szczegółach.

Jeśli klienci mają już alternatywne konto bankowe, mogą teraz skontaktować się z HMRC, aby zaktualizować swoje dane. Jeśli nie mają alternatywy, powinni założyć nowe konto w banku, kasie mieszkaniowej lub kasie, aby otrzymać swoje pieniądze.

Klienci mogą użyć swojego osobistego konta podatkowego, aby podać zmienione dane konta. Alternatywnie, klienci zasiłku na dziecko mogą zmienić dane swojego konta bankowego za pośrednictwem GOV.UK lub dzwoniąc na infolinię zasiłku na dziecko pod numer 0300 200 3100. Klienci korzystający z ulg podatkowych mogą zmienić dane swojego konta bankowego , kontaktując się z infolinią ulg podatkowych pod numerem 0345 300 3900. Jeśli klienci nie mogą otworzyć konto bankowe, powinni skontaktować się z HMRC.

Money Advice and Pensions Service oferuje informacje i porady dotyczące wyboru właściwego rachunku bieżącego i otwierania rachunku .

Powrót na górę