MenuBrexit: Musisz wymienić naklejki, albo tablice rejestracyjne

  • Napisał 
źródło: Metro źródło: Metro

Kolejna rzecz, która się zmienia po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Kierowcy, którzy zamierzają podróżować poza UK muszą dokonać zmian w oznaczeniu auta. Niektórzy będą musieli wymienić tablice.

Brexit wymusza na mieszkańcach Wielkiej Brytanii kolejne zmiany. Tym razem nieaktualne staną się oznaczenia kraju na samochodach, zatem każdy kto zamierza pojechać swoim autem do Europy, w tym do Polski musi zadbać o nowe oznaczenie swoich tablic rejestracyjnych. Zamiast unijnych gwiazdek i liter GB ma być flaga brytyjska i oznaczenie UK. Za brak odpowiedniego oznaczenia będzie trzeba zapłacić mandat. Krytycy tej zmiany po Brexicie uważają to za stratę pieniędzy i zaprzestanie tradycji po 111 latach w oznaczaniu aut symbolem GB.
Jak zauważa Metro niektórym nie wystarczy sama naklejka i będą musieli wymienić tablice rejestracyjne. Warto więc przed podróżą zasięgnąć informacji
między innymi na stronach rządowych na temat tego, jak powinny wyglądać obecnie legalne oznaczenia. Co ciekawe zmiany nie dotyczą podróżowania po Irlandii.

Powrót na górę