MenuKryzys energetyczny: bankrutują dostawcy. Efekt domina uderzy w przemysł spożywczy i w ochronę zdrowia

  • Napisał 
Kryzys energetyczny: bankrutują dostawcy. Efekt domina uderzy w przemysł spożywczy i w ochronę zdrowia

Kryzys gazowy moze uderzyć w NHS a dokładniej w planowe operacje - donosi dzisiaj The Guardian. Do akcji wkroczył już Kwasi Kwarteng sekretarz do spraw biznesu, który prowadzi rozmowy z firmami energetycznymi.

Wielka Brytania poza 12% podwyżka cen energii dostarczanej do domów zaczyna borykać się z bankructwami operatorów energetycznych i niedoborem dwutlenku węgla, który jest potrzebny dla dla szpitali. oraz w przemyśle spożywczym. Już 5 małych firm energetycznych upadło w ciągu ostatnich pięciu tygodni Bankruci pozostawili ponad pół miliona klientów, a kolejnych 4 operatorów może upaść przed końcem miesiąca - i to kolejny milion odbiorców.
Kwarteng spotkał się już z dyrekcją ofrgemu i zapewnił, że są plany jak utrzymać płynność dostaw gazu do konsumentów Hurtowe ceny wzrosły w ostatnich tygodniach do rekordowych poziomów dzięki połączeniu szybszego niż oczekiwano globalnego ożywienia po pandemii, wyczerpania zapasów po zimie, oraz braku dodatkowej energii wiatrowej, który jest konsekwencją najmniej wietrznego lata w Wielkiej Brytanii od 1961 roku. a do tematu zarówno podwyżek o raz do tego co zrobić jeśli Wasz operator ogłosił upadłość - na ten temat słuchajcie Sami Swoi Radio (DAB+, oraz przez internet i w aplikacji na smartfony)

Powrót na górę