MenuWalia: Paszporty Covidowe od 11 października - gdzie będą wymagane?

  • Napisał 
Walia: Paszporty Covidowe od 11 października - gdzie będą wymagane?

Rząd Walii podjął decyzję o wprowadzeniu "paszportów szczepionkowych". Premier Mark Drakeford zmienił zdanie o 180 stopni


Paszporty Covidowe w Walii będą obowiązywały od 11 października - certyfikaty mają być wymagane w klubach nocnych i na takich wydarzeniach jak koncerty czy mecze piłkarskie - wprowadzenie paszportów potwierdził już premier Walii Mark Drakeford. W zeszłym tygodniu Szkocja uchwaliła jako pierwsza segregację sanitarną - która ma zacząć obowiązywać za dwa tygodnie z początkiem października. Irlandia Północna jak dotąd nie zajęła stanowiska w tej sprawie.
Z kolei Anglia odkłada pomysł paszportów "kowidowych" do zimy i jak powiedział Sajid Javid mogą one obowiązywać nawet w pubach.
Certyfikat Covid można uzyskać po pełnym zaszczepieniu, lub będąc ozdrowieńcem. Wydawany jest w formie kodu QR, który można przechowywać np. w telefonie komórkowym, lub w wersji papierowej, ma też być dostępny w nowej aplikacji NHS. W tej chwili używany jest w Wielkiej Brytanii tylko przy podróżach zagranicznych.

Powrót na górę