Logo
 Wydrukuj tę stronę

Blokady na M25. Trwa drogowy paraliż na południu obwodnicy Londynu!

Blokady na M25. Trwa drogowy paraliż na południu obwodnicy Londynu!

Od rana horror komunikacyjny na M25 wywołali aktywiści klimatyczni. Kierowcy utknęli na całe godziny w gigantycznych korkach.

Od rana jak informuje Sami Swoi Radio trwa paraliż autostrady M25,gdzie w aż pięciu różnych miejscach aktywiści z „Insulate Britain” oraz "Extintion Rebellion" zablokowali tę ważną dla metropolii arterię. Wszystko zaczeło się około 8 rano, kiedy 18 protestujących  zatrzymało ruch uliczny w pobliżu skrzyżowania nr 23 w South Mimms. Inna grupa zamknęła główną jezdnię M25 w kierunku przeciwnym w Surrey między skrzyżowaniem 9 w Leatherhead i
skrzyżowaniem 8 w Reigate. Około 10 rano kilka mil od miejsca protestu doszło do wypadku, w którym zderzyły sie auta. Na miejscu lądowało lotnicze pogotowie ratunkowe. 
Trzecia grupa zablokowała skrzyżowanie 1b w pobliżu skrzyżowania w Dartford. Blokady odbywały się również na skrzyżowaniu 25 na M25, A10
w Hertfordshire i na skrzyżowaniu 10 na A3 w Surrey.  Organizacja "Insulate Britain" podała, że ​​dziś rano wysłała 89 protestujących do różnych miejsc na autostradzie. 
Policja narazie potwierdziła już aresztowanie 71 osób, a kierowcy wciąż mają problemy z przejazdem ze wschodu na zachód M25 między węzłami J10 i J9. 

Grupa protestujących zatrzymała dziesiątki tysięcy kierowców, którzy spowodowali duże opóźnienia w Kent, Surrey, Essex, Hertfordshire i okolicach lotniska Heathrow. Niektórzy ludzie porzucili swoje samochody i na piechotę próbowali opuszczać zablokowana autostradę. Protestujący trzymali w górze tabliczki z napisem „przepraszam za zamieszanie”, ale spotykali się z lawiną obelg ze strony kierowców, którzy utknęli w zatorze w godzinach szczytu. 

A o sytuacji na bieżąco od samego początku informuje Sami Swoi Radio, którego możecie słuchać na DAB+ oraz w aplikacji mobilnej, a także przez player na stronie www.samiswoiradio.co.uk 

Zobacz także:

© Goniec.com