MenuBlokady na M25. Trwa drogowy paraliż na południu obwodnicy Londynu!

  • Napisał 
Blokady na M25. Trwa drogowy paraliż na południu obwodnicy Londynu!

Od rana horror komunikacyjny na M25 wywołali aktywiści klimatyczni. Kierowcy utknęli na całe godziny w gigantycznych korkach.

Od rana jak informuje Sami Swoi Radio trwa paraliż autostrady M25,gdzie w aż pięciu różnych miejscach aktywiści z „Insulate Britain” oraz "Extintion Rebellion" zablokowali tę ważną dla metropolii arterię. Wszystko zaczeło się około 8 rano, kiedy 18 protestujących  zatrzymało ruch uliczny w pobliżu skrzyżowania nr 23 w South Mimms. Inna grupa zamknęła główną jezdnię M25 w kierunku przeciwnym w Surrey między skrzyżowaniem 9 w Leatherhead i
skrzyżowaniem 8 w Reigate. Około 10 rano kilka mil od miejsca protestu doszło do wypadku, w którym zderzyły sie auta. Na miejscu lądowało lotnicze pogotowie ratunkowe. 
Trzecia grupa zablokowała skrzyżowanie 1b w pobliżu skrzyżowania w Dartford. Blokady odbywały się również na skrzyżowaniu 25 na M25, A10
w Hertfordshire i na skrzyżowaniu 10 na A3 w Surrey.  Organizacja "Insulate Britain" podała, że ​​dziś rano wysłała 89 protestujących do różnych miejsc na autostradzie. 
Policja narazie potwierdziła już aresztowanie 71 osób, a kierowcy wciąż mają problemy z przejazdem ze wschodu na zachód M25 między węzłami J10 i J9. 

Grupa protestujących zatrzymała dziesiątki tysięcy kierowców, którzy spowodowali duże opóźnienia w Kent, Surrey, Essex, Hertfordshire i okolicach lotniska Heathrow. Niektórzy ludzie porzucili swoje samochody i na piechotę próbowali opuszczać zablokowana autostradę. Protestujący trzymali w górze tabliczki z napisem „przepraszam za zamieszanie”, ale spotykali się z lawiną obelg ze strony kierowców, którzy utknęli w zatorze w godzinach szczytu. 

A o sytuacji na bieżąco od samego początku informuje Sami Swoi Radio, którego możecie słuchać na DAB+ oraz w aplikacji mobilnej, a także przez player na stronie www.samiswoiradio.co.uk 

Powrót na górę