MenuPieniądze od HMRC na 18 urodziny

  • Napisał 
Pieniądze od HMRC na 18 urodziny

Od roku młodzi ludzie wchodzący w dorosłe życie korzystają ze specjalnego funduszu, który był odkładany na start w momencie ukończenia 18 lat. Komu państwo odkładało pieniądze i jak z nich skorzystać?

HMRC przypomina wszystkim, którzy urodzili się między 2002, 2011 rokiem że mają do przelania fundusze Child Trust Foundation.
Każdy, kto przyszedł na świat w tych latach, a jego rodzice pobierali zasiłek na dziecko, ten ma specjalny fundusz, który może przelać na swoje
konto lub wypłacić w całości. CTF czyli specjalne konta dla dzieci - zazwyczaj zakładali sami rodzice, jeśli tak się nie stało, to zrobił to za rodziców HMRC.
Środki były odkładane zazwyczaj w bankach, towarzystwach budowlanych lub funduszach inwestycyjnych.
Łącznie jest to około 7 milionów kont na start w dorosłe życie. Pierwsi beneficjenci już od roku wypłacają, lub inwestują swoje pieniądze, a obecnie co miesiąc nawet 55 tysięcy młodych ludzi może z nich korzystać. Każdy 18 latek może sam dowiedzieć się czy ma takie konto kontaktując się przez internet z HMRC lub osobiście, albo listownie, odpowiedź otrzyma w ciągu 30 dni.

Powrót na górę