MenuFirmy "goliły" konsumentów na testach PCR

  • Napisał 
Firmy "goliły" konsumentów na testach PCR

Urzędnicy badają nieprawidłowości i zawyżanie cen obowiązkowych testów PCR. Firmy, które testowały podróżnych naciągały ich nawet na setki funtów. Wystarczyło, że urzędnicy zaczęli się sprawie przyglądać, a już spadły ceny.

Narazie zalecenia, ale może wkrótce też interwencja - to najnowsze informacje z urzędu który zajmuje się ochroną konsumentów i rynku w sprawie cen testów PCR w Wielkiej Brytanii.
Urząd po wielu skargach i po apelach polityków zajął się wreszcie patologią panującą na rynku testów PCR, które przypomnijmy są obowiązkowe dla podróżnych, którzy nie są w pełni zaszczepieni, lub przybywają do Wielkiej Brytanii z krajów o wysokim ryzyku. Jak podają kontrolerzy - przesłali już wytyczne rządowi i współpracują z ministerstwem zdrowia. Tymczasem samo badanie sprawy przez inspektorów już doprowadziło do obniżki cen i obecnie najtańszy test można wykonać za 68 funtów. Wcześniej wielu obywateli skarżyło się na windowanie cen przez firmy oferujące testowanie - niekiedy cena testu wynosiła nawet kilkaset funtów. Lawina zażaleń dotyczy też jakości usług, są sygnały o gubieniu testów, nie dostarczaniu wyników, albo zamianach adresatów. Kontrola trwa i nie wykluczone, że będą postępowania karno - egzekucyjne.

Powrót na górę