MenuSystem sygnalizacji świetlnej. Rząd zaktualizował listy. Sprawdź, co z Polską

System sygnalizacji świetlnej. Rząd zaktualizował listy. Sprawdź, co z Polską

Siedem krajów europejskich dodano w środę późnym wieczorem na angielską "zieloną listę" podróżną - krajów, do których można jeździć bez kwarantanny po powrocie niezależnie od szczepień. Wbrew spekulacjom mediów nie ma w tej grupie Polski.

Te siedem państw to Niemcy, Austria, Norwegia, Rumunia, Słowenia, Słowacja i Łotwa, ale spośród nich tylko dwa ostatnie przyjmują bez kwarantanny niezaszczepionych mieszkańców Wielkiej Brytanii.

 Po wejściu w życie tych zmian na zielonej liście będzie 36 państw i terytoriów, choć 16 z nich znajduje się pod obserwacją, czyli może zostać przesunięte na żółtą listę. Po powrocie z krajów z zielonej listy nie trzeba odbywać 10-dniowej kwarantanny, niezależnie od tego, czy dana osoba jest zaszczepiona, czy też nie.

Zielona lista. Sprawdź, jakie kraje się na niej znajdują 

Z listy "bursztynowej plus" na bursztynową przesunięta została Francja, co oznacza, że zaszczepione osoby nie będą musiały po przyjeździe z niej odbywać kwarantanny w domu. 

A z czerwonej listy na żółtą przeniesiono Indie, Bahrajn, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie, co z kolei oznacza, że przyjazd z tych krajów nie będzie dopuszczony - jak to jest obecnie - tylko dla obywateli i rezydentów Wielkiej Brytanii bądź Irlandii, a przyjeżdżający z nich mieszkańcy Wielkiej Brytanii, zamiast odbywać płatną kwarantannę w hotelu, będą odbywać ją w domu, jeśli są niezaszczepieni lub jeśli są zaszczepieni - zostaną z niej zwolnieni.

Bursztynowa lista. Sprawdź, jakie kraje się na niej znajdują 

W przeciwnym kierunku przesunięte zostały Meksyk, Gruzja, Reunion i Majotta, natomiast uniknęła tego losu Hiszpania. Brytyjskie media od kilku dni pisały, że jest to rozważane, co spowodowałoby poważny chaos, bo jak się szacuje, w Hiszpanii może być obecnie nawet milion Brytyjczyków.

Czerwona lista. Sprawdź, jakie kraje się na niej znajdują 

Wszystkie zmiany wchodzą w życie w sobotę o 4:00 rano i dotyczą tylko przyjazdów do Anglii, ale ponieważ władze Szkocji, Walii i Irlandii Północnej zwykle harmonizują swoje listy podróżne z angielską, należy się spodziewać, że wkrótce ogłoszą takie same decyzje. (Źródło: polsatnews.pl)

Powrót na górę