MenuMarlboro chce przestać sprzedawać papierosy na Wyspach

  • Napisane przez  goniec.com
Marlboro chce przestać sprzedawać papierosy na Wyspach

Marlboro zniknie z półek angielskich sklepów. Philip Morris wpisując się w działania brytyjskich władz, które walczą z nikotynowym nałogiem, chce skończyć ze sprzedażą papierosów do 2030 r. Dlatego tez przedsiębiorstwo zaczyna skupiać się na sprzedaży substytutów papierosów, na przykład podgrzewaczy do tytoniu. 

Jak przypomina Polsat News, brytyjski rząd marzy, by dni papierosów na Wyspach były policzone. Dwa lata temu rządzący ogłosili plan, według którego do 2030 r. nałóg palenia nie będzie problemem mieszkańców Anglii. Jak przypomina CNN, i bez tego liczba palaczy w tym kraju systematycznie maleje. Wpływać mają na to m.in. kampanie zachęcające do rzucenia papierosów.

Za działaniami władz idą też skutki biznesowe, bo inwestorzy niechętnie spoglądają w stronę przemysłu tytoniowego. Teraz głos zabrali również przedstawiciele samej branży. Jacek Olczak, szef Philip Morris International (PMI) ogłosił, że brytyjski rząd powinien traktować papierosy jak samochody napędzane benzyną, których sprzedaż ma zostać zakazana od 2030 r. "To możliwe, by zobaczyć świat bez papierosów. Im szybciej to się stanie, tym lepiej dla wszystkich" - dodali przedstawiciele firmy, cytowani przez CNN. PMI jest zdania, że - dzięki "odpowiednim środkom" - może przestać sprzedawać papierosy w Wielkiej Brytanii za 10 lat.

Tytoniowy gigant zainwestował 8 mld dolarów, aby opracowali alternatywę dla papierosów, która miałaby stanowić mniejsze zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. W ten sposób m.in. powstały - coraz popularniejsze także w Polsce - podgrzewacze do tytoniu. Miesiąc temu PMI zapowiedziało z kolei, że wyda 1,2 mld dolarów, aby przejąć producenta inhalatorów używanych przez cierpiących na astmę. (Źródło: polsatnews.pl)Powrót na górę