MenuWielka Brytania zakazuje posiadania broni ofensywnej. Nie możemy jej mieć nawet w domu!

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania zakazuje posiadania broni ofensywnej. Nie możemy jej mieć nawet w domu!

Dziś w życie weszła ustawa dotycząca broni ofensywnej. Jej celem jest ograniczenie przestępczości z użyciem przemocy. Obecnie zgodnie z przepisami zakazane jest posiadanie noży tzw. zombie, noży grawitacyjnych, sprężynowych, sztyletów, pałek czy kastetów. Jeżeli podczas zatrzymania policja znajdzie przy nas lub w naszym domu wskazane przedmioty zostaniemy aresztowani. Za nielegalnie posiadanie broni ofensywnej grozi do sześciu miesięcy więzienia.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel ostrzegła, że ​​każdy, kto zostanie znaleziony z bronią, „zmierzy się z pełną mocą prawa”. „Życie ludzkie zostało utracone w wyniku poważnej przemocy, a ten zakaz pomoże ratować życie, wyrzucając więcej noży i innej broni z ulic i z rąk brutalnych przestępców. Ludzkie cierpienie i krzywda spowodowane tragiczną śmiercią w wyniku brutalnych przestępstw są niedopuszczalne, dlatego rząd nie cofnie się przed niczym, aby dać policji uprawnienia potrzebne do powstrzymania brutalnych przestępstw i ochrony społeczeństwa" - powiedziała.

Zastępca zastępcy komisarza Graham McNulty, uważa, że ustawa utrudni młodym ludziom zdobycie broni. "Z zadowoleniem przyjmujemy zmiany w ustawodawstwie wprowadzone przez ustawę o broni ofensywnej” – powiedział. „Te środki pomogą funkcjonariuszom przejąć bardziej niebezpieczną broń, poradzić sobie z tymi, którzy zamierzają jej użyć do wyrządzenia krzywdy i cierpienia, a przede wszystkim utrudnią młodym ludziom zdobycie noży i innych niebezpiecznych przedmiotów”.

Zmieniły się również przepisy  dotyczące broni zabytkowej z 2021 r. Od teraz posiadacze broni, które nie są klasyfikowane jako antyki, muszą do 22 września br. wystąpić do policji o zaświadczenie o broni palnej, które pozwoli im legalnie posiadać broń lub ją oddać. (Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę