MenuPolicjant przyznał się do zamordowania Sarah Everard

  • Napisane przez  goniec.com
Policjant przyznał się do zamordowania Sarah Everard
33-letnia kierownik ds. marketingu Sarah Everard zaginęła, gdy 3 marca wracała do domu w Londynie. Wszczęto masowe śledztwo policyjne, a jej ciało znaleziono tydzień później w lesie w Kent. Morderstwo wywołało masowe protesty i debatę na temat bezpieczeństwa kobiet. Dziś rano 48-letni Wayne Couzens przyznał się do porwania, gwałtu i morderstwa Sary.

Policjant Wayne Couzens (48 l.), dziś rano przyznał się do zamordowania Sarah Everard. Wcześniej porwał ją z ulicy i zgwałcił. Mężczyzna odmówił wyjaśnienia, dlaczego zabił kobietę. Funkcjonariusz Metropolitan Police, pojawiający się na sali sądowej za pośrednictwem łącza wideo, powiedział, że jest winny celowego zabicia Sary po uprowadzeniu jej i napaści na tle seksualnym.

Wcześniej ujawniono, że Couzens wymyślił absurdalne kłamstwo, że gang z Europy Wschodniej zmusił go do porwania kobiety, po tym jak ten rzekomo nie opłacił fikcyjnej pracownicy seksualnej.  Couzens porwał S. Everard , gdy wracała sama do domu z domu przyjaciela w Clapham w południowym Londynie wieczorem 3 marca. Tydzień po jej zniknięciu ciało kobiety zostało znalezione w leśnym strumieniu w Ashford w hrabstwie Kent, zaledwie kilka metrów od ziemi należącej do Couzensa. 

W zeszłym miesiącu Couzens przyznał się do porwania i gwałtu na Everard.(Źródło: onet.pl, metro.co.uk)

Powrót na górę