MenuUbrania firmy Gap dostępne tylko w sieci. Sklep zamyka swoje stacjonarne punkty

  • Napisane przez  goniec.com
Ubrania firmy Gap dostępne tylko w sieci. Sklep zamyka swoje stacjonarne punkty

Gap zamyka wszystkie swoje sklepy w Wielkiej Brytanii i Irlandii i będzie działać tylko online - informuje Metro. 

Najnowszą marką, która zniknie z głównych ulic handlowych, stanie się amerykański gigant mody, który planuje zamykać sklepy „w sposób stopniowy” od sierpnia do końca września. Firma obarczyła winą „dynamikę rynku” i odmówiła potwierdzenia, ilu pracowników będzie to dotyczyło. W oświadczeniu Gap powiedział: „Ze względu na dynamikę rynku w Wielkiej Brytanii i Irlandii, podzieliliśmy się dziś z naszym zespołem, że proponujemy zamknięcie wszystkich obsługiwanych przez firmę sklepów Gap Specialty i Gap Outlet w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii w sposób etapowy od końca sierpnia do końca września 2021 r. Rozważnie przechodzimy przez proces konsultacji z naszym zespołem europejskim i zapewnimy naszym kolegom wsparcie i pomoc w przejściu, gdy będziemy dążyć do likwidacji sklepów”.

Detaliści walczą o odzyskanie klientów po tym, jak przez długi czas byli zmuszeni do zamknięcia z powodu pandemii. Jednak nawyki ludzi zmieniły się również na kupowanie większej ilości rzeczy w Internecie, co oznacza, że ​​sklepy stacjonarne są mniej popularne.

Gap wcześniej ogłosił plany zamknięcia 19 sklepów w lipcu, ponieważ ich umowy najmu wygasają. „Nie wychodzimy z rynku brytyjskiego. Będziemy nadal prowadzić i obsługiwać naszą działalność e-commerce Gap w Wielkiej Brytanii i Irlandii” – powiedział rzecznik. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę