MenuWielka Brytania: Internet jest za drogi, ludzi nie stać na zapłacenie rachunków

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Internet jest za drogi, ludzi nie stać na zapłacenie rachunków

Według ankiety przeprowadzonej przez Citizens Advice około 2,5 miliona osób w Wielkiej Brytanii zalega z płatnościami za łącza szerokopasmowe.

Liczba ta wzrosła o około 700 000 od czasu pandemii, kiedy 1,8 miliona ludzi było winnych pieniądze swojemu dostawcy. Najbardziej ucierpieli ludzie młodzi i dzieci poniżej 18 roku życia. Gospodarstwa domowe otrzymujące uniwersalny kredyt były dziewięciokrotnie bardziej narażone na zaleganie z rachunkami za łącze szerokopasmowe. W badaniu Citizens Advice przeprowadzonym w marcu 2021 r. wzięło udział 6001 osób.

W grudniu brytyjski regulator telekomunikacyjny Ofcom wezwał dostawców do oferowania obniżonych cen tym, którzy obecnie korzystają z kredytu uniwersalnego. Obecnie Virgin Media i BT należą do nielicznych brytyjskich dostawców oferujących taką zniżkę. W tym miesiącu najprawdopodobniej Ofcom opublikuje raport sprawdzający, czy potrzebne są dalsze działania. „Brak łączy szerokopasmowych stwarza kolejną przeszkodę w poszukiwaniu pracy, pomaganiu dzieciom w nauce, dostępie do pomocy, informacji i wypełnianiu formularzy online” – powiedziała Dame Clare Moriarty, dyrektor naczelna Citizens Advice. „Ofcom i rząd muszą zapewnić, że każdy może sobie pozwolić na dostęp do internetu szerokopasmowego, bez względu na to, z jakim dostawcą są. Ludzie nie powinni być karani tylko dlatego, że ich dostawca nie jest jedną z niewielu firm, które oferują tańszą taryfę”. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę