MenuNiezwykły projekt polskiej YMCA . Opowiedzieli, czym jest dla nich Polskość

  • Napisane przez  goniec.com
Niezwykły projekt polskiej YMCA . Opowiedzieli, czym jest dla nich Polskość arch. YMCA

"Polskość" to projekt polskiej YMCA, w której zaprosili swoich członków i przedstawicieli Polonii w UK aby opowiedzieli czym dla nich jest polskość. Pomysł został poprowadzony przez wolontariuszkę  Karolinę Książek.

" Zaprosiliśmy naszych członków i członków i przedstawicieli Polonii w UK, aby opowiedzieli czym dla nich jest polskość. Pytaliśmy: Jak odczuwacie swoją polskość? Co to dla Was znaczy bycie Polakiem? Dla wielu z nas to polskie tradycje i kuchnia, ale też spędzanie czasu w Polsce, czy kultywowanie polskiej kultury. Wysłane nam materiały złożyliśmy w jeden filmik opatrzony zdjęciami" - opowiada Alicja Donimirska, dyrektor Polskiej YMCA w Londynie. 

W ramach projektu powstał nie jeden a dwa filmy. Na drugim,  wirtualny chór złożony przez Dyrektor Muzyczną Zespołu Mazury, Jadzię Słomkę przy współpracy z Ryszardem Kolendo zaśpiewał "Czarną Madonnę". "To ważna dla Polaków pieśń i  z okazji Polish Heritage Days chcieliśmy zaprezentować naszą nie tylko 'mazurową' ale i polonijną wersję. Zaprosiliśmy Polonię do udziału w wirtualnym chórze. Wysłano nam nagrania z innych zespołów oraz z innych krajów. Część współpracującej z Zespołem Mazury kapeli włączyła się też do projektu" - mówi A. Donimirska.  

Powrót na górę