Logo
 Wydrukuj tę stronę

Polak próbował przemycić do Wielkiej Brytanii narkotyki o wartości 8,5 mln funtów.

Polak próbował przemycić do Wielkiej Brytanii narkotyki o wartości  8,5 mln funtów. arch. NCA

Polski kierowca ciężarówki został oskarżony przez funkcjonariuszy National Crime Agency o przemyt narkotyków po skonfiskowaniu w porcie Harwich kokainy wartej 8,5 mln funtów.

Jak informuje biuro prasowe NCA,  mieszkający w Polsce 28-letni Łukasz W. został aresztowany po znalezieniu narkotyków klasy A w przyczepie samochodu ciężarowego, który przybył promem z Hook of Holland w środę, 12 maja. Kierowca miał zamiar przemycić 107 kilogramów narkotyku. 

NCA rozpoczął dochodzenie po tym, jak funkcjonariusze graniczni znaleźli kokainę w taśmowanych opakowaniach, które zostały umieszczone w workach na pralkach i suszarkach bębnowych. Po przesłuchaniu mężczyzna został oskarżony o próbę importu narkotyku klasy A. 10 czerwca jego spraw będzie rozpatrywana w Sądzie Koronnym w Ipswich. Do tego czasu pozostanie w areszcie. Dowódca oddziału NCA Lydia Bloomfield powiedział: „To była duża ilość kokainy, która byłaby warta około 8,5 miliona funtów, gdyby została odcięta i sprzedana na ulicach Wielkiej Brytanii. Utrata tego będzie wielkim ciosem dla siatki przestępczej, która prawdopodobnie stoi za tą próbą importu - zyskami, których nie będą w stanie zainwestować w inną przestępczość. Współpracując z partnerami z organów ścigania, takimi jak Border Force, jesteśmy zdeterminowani, aby zakłócić działanie zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się dostawami narkotyków i chronić". 

Zobacz także:

© Goniec.com