MenuWielka Brytania: Wykryto wariant koronawirusa z „podwójną mutacją”

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Wykryto wariant koronawirusa z „podwójną mutacją”

Wariant koronawirusa z „podwójną mutacją” został wykryty w Wielkiej Brytanii po pierwszym pojawieniu się w Indiach.

Według danych Public Health England (PHE) w Wielkiej Brytanii do 14 kwietnia odnotowano łącznie 77 przypadków wariantu, znanego jako B.1.617. Z tych przypadków 73 odnotowano w Anglii, a cztery w Szkocji. Był to pierwszy przypadek, kiedy PHE zgłosił ten wariant w Wielkiej Brytanii i obecnie jest on oznaczony jako „wariant objęty dochodzeniem”.

Wariant B.1.617 został po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach i od tego czasu został znaleziony w innych miejscach, w tym w Kalifornii. Mówi się, że eksperci martwią się tym wariantem, ponieważ zawiera on dwie mutacje w białku wypustowym, które mogą sprawić, że będzie on bardziej zdolny do unikania odpowiedzi immunologicznej organizmu. Uważa się również, że wariant może łatwiej infekować organizm. Profesor Paul Hunter, profesor medycyny na University of East w Anglii, powiedział, że pojawienie się wariantu indyjskiego może być bardziej „problematyczne” niż warianty południowoafrykańskie i brazylijskie. "Te dwie mutacje ucieczki pracujące razem mogą być o wiele bardziej problematyczne niż warianty południowoafrykańskie i brazylijskie, które mają tylko jedną mutację ucieczkową” - powiedział. „Szczepionka może być jeszcze mniej kontrolowana niż warianty brazylijskie i południowoafrykańskie”. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby zbadać funkcję tych mutacji i ich wpływ. Dzieje się tak, gdy Indie odnotowały rekordowy dzienny wzrost liczby zakażeń Covid-19 o 217 353 w ciągu ostatnich 24 godzin. Dane ministerstwa zdrowia pokazały, że był to ósmy rekord dzienny wzrost w ciągu ostatnich dziewięciu dni, ponieważ kraj nadal doświadcza niszczycielskiej fali wirusa. (Źródło: standard.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę