MenuWyważyli drzwi i weszli do jego domu. Nie poddał się kwarantannie hotelowej

  • Napisane przez  goniec.com
Wyważyli drzwi i weszli do jego domu. Nie poddał się kwarantannie hotelowej

Policja wykorzystała taran do wyważenia drzwi do domu mężczyzny z Liverpoolu, któremu nie udało się poddać kwarantanny w hotelu po przejechaniu przez kraj znajdujący się na „czerwonej liście” podróży rządowej. 

Materiał filmowy pokazał, jak funkcjonariusze przedzierają się przez frontowe drzwi domu Mathew Owensa w Bootle, po czym aresztowali go za rzekome naruszenie przepisów Covid .

30-latek niedawno wrócił do domu z Bliskiego Wschodu samolotem przez Abu Zabi - co oznacza, że ​​będzie musiał zapłacić 1750 funtów, aby pozostać w zatwierdzonym przez rząd hotelu przez 10 dni.Trener piłki nożnej, który mieszkał w Bahrajnie, powiedział, że został poinformowany przez pracowników konsulatu, że będzie zwolniony z kwarantanny hotelowej, jeśli nie opuści lotniska, i kontynuował podróż najpierw do Frankfurtu, a następnie do Manchesteru.

Jednak po przyjeździe do Wielkiej Brytanii powiedziano mu, że będzie musiał udać się prosto do hotelu w Birmingham na obowiązkową izolację. „Pokazałem funkcjonariuszowi kontroli granicznej moje formularze i powiedziałem mu, skąd podróżuję i dokąd jadę” - powiedział MailOnline .

„Oficer powiedział mi, że ponieważ Abu Zabi znajduje się na czerwonej liście, musiałbym zostać zarezerwowany w hotelu kwarantanny na 10 dni, a najbliższy był Birmingham. Powiedziałem mu, że to nie była rada, którą otrzymałem. Następnie zabrano mnie do biurka, gdzie podpisałem dokumenty stwierdzające, skąd przyjechałem i że mogę zostać ukarany grzywną w wysokości 10 000 funtów ”. Powiedział jednak, że odmówił podpisania formularza zobowiązującego się do przymusowego 10-dniowego pobytu w hotelu, a później został przewieziony do miejsca zakwaterowania w Birmingham w towarzystwie prywatnej ochrony. Dwa dni później policja dotarła do jego domu i po nieudanej próbie wejścia została sfilmowana wyważanie drzwi wejściowych i aresztowanie pana Owensa w jego sypialni.

Owens czekał w recepcji hotelu, zanim odebrał go członek rodziny, który odwiózł go z powrotem do Liverpoolu we wczesnych godzinach rannych w sobotę 10 kwietnia. Na filmie nagranym przez jego matkę można usłyszeć jednego z funkcjonariuszy, który mówi: „Jesteś aresztowany za naruszenie przepisów Covid, nie przeszedłeś kwarantanny w wyznaczonym hotelu, gdy otrzymałeś takie polecenie”. Zabrano go na komisariat policji, gdzie prywatni pracownicy ochrony przenieśli go z powrotem do Birmingham.

Przemawiając ze swojego pokoju hotelowego, Owens powiedział: „Po prostu nie ma sensu zabierać mnie z odosobnionego środowiska na komisariat policji, a potem do hotelu. To wszystko jest po prostu niedorzeczne. Jeśli mieli zamiar ukarać mnie grzywną, niech tak będzie, ale jaki sens ma wyprowadzanie mnie z kontrolowanego środowiska kwarantanny w moim domu, mieszanie się z innymi ludźmi na komisariacie, a następnie wysyłanie mnie do Birmingham na wymieszanie z jeszcze większą liczbą osób ”. (Źródło: independent.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę