MenuTesty dla podróżnych będą tańsze. Branża turystyczna: I tak drogo

  • Napisane przez  goniec.com
Testy dla podróżnych będą tańsze. Branża turystyczna: I tak drogo

Koszt testów koronawirusa dla wczasowiczów został obniżony w wyniku rosnącej presji ze strony branży turystycznej.

Randox, jeden z największych dostawców testów PCR w ramach brytyjskiego programu „testing for travel”, obniżył cenę ze 100 do 60 funtów. Ale organizacja turystyczna Abta ostrzegła, że ​​koszt nadal jest „znaczącym ograniczeniem”.

Zagraniczne wakacje są obecnie zakazane, a powracający podróżni muszą poddać się kwarantannie po przyjeździe. Najwcześniejszą możliwą datę podróży zagranicznych z Anglii podawano wcześniej na 17 maja, ale nie została ona potwierdzona.

Pierwsi ministrowie Szkocji i Walii argumentowali, że na zagraniczne wakacje jest za wcześnie.

W Anglii kraje docelowe będą należeć do jednej z trzech kategorii (zielonej, bursztynowej lub czerwonej), a każda z nich będzie wymagać od pasażerów przystąpienia do testu Covid przed odlotem, a także testu PCR po powrocie do Wielkiej Brytanii. Grupa konsumentów oszacował, że każdy test PCR - który jest tylko jednym z potrzebnych testów - może kosztować około 120 GBP na osobę.

Mark Tanzer, dyrektor naczelny Association of British Travel Agents (ABTA), powiedział, że chociaż jeden z wiodących dostawców obniżył koszty, „60 funtów to wciąż dużo pieniędzy” - szczególnie dla cztero- lub pięcioosobowych rodzin. Dodał, że „lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z testu PCR”, przemawiając przed komisją ds. Transportu. Posłowie zapytali również, dlaczego testy PCR są zazwyczaj nawet o 80% tańsze za granicą. Tanzer powiedział: „Nie widzę w Wielkiej Brytanii niczego innego w PCR, co oznacza, że ​​jest tam droższy niż gdzie indziej”.

Johan Lundgren, dyrektor generalny Easyjet, powiedział w środę: „Easyjet zostało założone, aby umożliwić podróżowanie dla wszystkich, dlatego nadal współpracujemy z rządem, aby zapewnić obniżenie kosztów wymaganych testów”. I dodał, że może to „zaryzykować cofnięcie czasu i spowodować, że podróżowanie będzie dla niektórych zbyt kosztowne”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę