Logo
 Wydrukuj tę stronę

Wielka Brytania: Zaszła w ciąże będąc... w ciąży

Wielka Brytania: Zaszła w ciąże będąc... w ciąży

Do niezwykłej anomalii medycznej doszło w Wielkiej Brytanii. Spodziewająca się dziecka 39-letnia kobieta w trakcie ciąży zaszła w kolejną i ostatecznie urodziła bliźnięta, które zostały poczęte w różnym czasie. To jeden z 14 udokumentowanych u ludzi przypadków superfetacji w historii.

Rozmawiałam z lekarką po badaniu USG na temat mojego poprzedniego badania. Pomyślałam, że stało się coś strasznego, ponieważ nic nie mówiła - opowiadała "Independent" Rebbeca Roberts o momencie, w którym dowiedziała się, że będzie mamą niezwykłych bliźniąt. Była wówczas w 12 tygodniu ciąży. - Potem spojrzała na mnie i zapytała: "Czy wiesz, że spodziewasz się bliźniaków?" - dodała.

Zarówno kobieta, jak i jej 43-letni partner Rhys Weaver nie mogli uwierzyć w niezwykłą sytuację. - Nie uwierzył mi, dopóki nie spojrzał na zdjęcia. Wtedy nie powiedział nic. Zobaczył na zdjęciu pierwsze i drugie dziecko, i był tak samo zszokowany jak ja. Powaliło nas oboje - powiedziała Roberts.

Poród odbył się 17 września, zastosowano cesarskie cięcie. Pierwszy na świat przyszedł chłopiec, któremu nadano imię Noah, a dwie minuty później urodziła się dziewczynka - Rosalie, która była bardzo mała, więc musiała pozostać w szpitalu. Była w nim przez 95 dni, zanim lekarze uznali, że jest wystarczająco rozwinięta, aby wypisać ją do domu.

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, organizm przeprowadza procesy biologiczne, które mają zapobiec kolejnemu zapłodnieniu. Uwalnia hormony zatrzymujące owulację oraz tworzy "czop śluzowy", który uniemożliwia plemnikom przechodzenie przez szyjkę macicy i implantację zarodka. Ale w niezwykle rzadkich przypadkach ciężarna kobieta może nadal owulować i zostać zapłodniona. Może zdarzyć się to np. wtedy, kiedy któryś z wyżej wymienionych procesów nie zostanie uruchomiony lub będzie przebiegał nieprawidłowo. (Źródło: polsatnews.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com