Logo
 Wydrukuj tę stronę

Chcesz urządzić piknik w ogrodach Pałacu Buckingham? To możliwe

Chcesz urządzić piknik w ogrodach Pałacu Buckingham? To możliwe

Tego lata Brytyjczycy po raz pierwszy w historii będą mogli urządzić piknik w ogrodach Pałacu Buckingham. Picie alkoholu, grill i gra w piłkę będą zabronione.

Każdego roku Pałac otwiera swoje podwoje dla tysięcy gości, którzy spieszą się, aby zobaczyć jego okazałe sale i wystawy. Ale to wydarzenie zostało odwołane na dwa lata z rzędu z powodu pandemii. Zamiast tego historyczne ogrody z lat dwudziestych XIX wieku będą gościć rodziny i przyjaciół na świeżym powietrzu. Od lipca odwiedzający będą mogli skorzystać z wycieczek z przewodnikiem, aby poprowadzić ich trasą obejmującą jezioro o powierzchni 3,5 akra, na którym znajduje się wyspa. Ogrody zostały zaprojektowane, gdy George IV zamienił Buckingham House w pałac. Obecnie obejmuje 39 akrów różnorodności biologicznej, na których znajduje się ponad 1000 drzew oraz 320 różnych dzikich kwiatów i traw.

Wizyty w ogrodzie są częścią planów Pałacu Buckingham, aby niektóre z jego wystaw odbywały się w ramach małych wycieczek z przewodnikiem od maja do września. Obejmuje to Zamek Windsor i wystawę Arcydzieła z Pałacu Buckingham w Queen's Gallery w Pałacu Buckingham, która będzie witać gości od 17 maja. Od 26 kwietnia będzie można zobaczyć Pałac Holyroodhouse oraz nową wystawę Victoria & Albert: Our Lives in Watercolour w Queen's Gallery w Edynburgu. Wycieczki obejmą również niektóre z najsłynniejszych sal reprezentacyjnych pałacu z meblami z kolekcji królewskiej, takimi jak obrazy Franza Xavera Winterhaltera, porcelana Sevres i jedne z najlepszych angielskich i francuskich mebli na świecie.

Royal Collection Trust powiedział: „Tradycyjne otwarcie komnat reprezentacyjnych w Pałacu Buckingham nie odbędzie się w tym roku. Spodziewamy się, że tego lata nadal utrzyma się dystans społeczny, a liczba odwiedzających Londyn będzie jeszcze przez jakiś czas niska ze względu na niepewność związaną z podróżami krajowymi i międzynarodowymi. Koszty poniesione na otwarcie pałacu dla publiczności w zwykły sposób byłyby znacznie większe niż wejściówki dla zwiedzających i dochody ze sprzedaży detalicznej, których moglibyśmy się spodziewać. Jednakże z przyjemnością oferujemy w tym roku wyjątkowy dostęp do ogrodu Pałacu Buckingham jako alternatywę”. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com