MenuBezpłatne testy dla mieszkańców Anglii. Nie trzeba mieć objawów by je otrzymać

  • Napisane przez  goniec.com
Bezpłatne testy dla mieszkańców Anglii. Nie trzeba mieć objawów by je otrzymać

Rząd ogłosił, że każdy w Anglii będzie miał dostęp do bezpłatnego i szybkiego testu koronawirusa dwa razy w tygodniu od 9 kwietnia. Testy przepływu bocznego, które mogą dostarczyć wyników w około 30 minut, będą dostępne dla każdego, niezależnie od tego, czy wykazują objawy Covid-19.

Ludzie będą mogli uzyskać szybkie testy Covid poprzez usługę zamawiania w domu, program testów w miejscu pracy lub szkole, lub poprzez pobranie testów na lokalnym stanowisku testowym, powiedział rząd. Uruchamiana jest również nowa usługa „zbieranie w aptece”, która zapewni dodatkową drogę do regularnych testów.

Osoby w wieku powyżej 18 lat bez objawów będą mogły odwiedzić lokalną aptekę uczestniczącą w programie i odebrać pudełko siedmiu szybkich testów do użycia dwa razy w tygodniu w domu. Boris Johnson powiedział, że wdrożenie pomoże powstrzymać epidemie Covid-19 „po ich śladzie”. Kontynuował: „Ponieważ nadal robimy duże postępy w zakresie naszego programu szczepień i naszej mapy drogowej prowadzącej do ostrożnego łagodzenia ograniczeń, regularne szybkie testy są jeszcze ważniejsze, aby upewnić się, że wysiłki te nie zostaną zmarnowane”.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock dodał na Twitterze swoje poparcie dla ogłoszenia: „Każdy będzie mógł wykonać bezpłatny szybki test na koronawirusa dwa razy w tygodniu od 9 kwietnia. Odzyskanie utraconej wolności i powrót do normalności zależy od tego, czy wszyscy będziemy regularnie poddawać się testom ”. Aplikacja NHS Covid-19 ma również zostać zaktualizowana od 8 kwietnia, a wszyscy uczestnicy grupy będą teraz musieli zameldować się przy wejściu do obiektu gościnnego, a nie tylko jedna osoba.

Każda osoba, u której szybki test da wynik pozytywny, będzie musiała poddać się wraz z domownikami izolacji. Następnie może zamówić test typu PCR, zwykle stosowany w przypadkach objawowych, który zostanie wysłany do laboratorium w celu analizy. Jeżeli wynik drugiego testu będzie negatywny, okres kwarantanny zostanie natychmiast zakończony i można powrócić do normalnej aktywności.

 Zapowiedziany w poniedziałek program testów jest faktycznie długo opóźnianą "Operacją Moonshot", którą Hancock obiecał już latem zeszłego roku. Jak wówczas mówił, celem jest wykonywanie 10 milionów szybkich testów dziennie, a koszt całej operacji szacował na 100 miliardów funtów. (Źródło: metro.co.uk, polsatnews.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę