MenuWielka Brytania zrezygnowała ze wszystkich korytarzy podróży

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania zrezygnowała ze wszystkich korytarzy podróży

Branża turystyczna ostrzega, że ​​firmy nie przetrwają, jeśli nie otrzymają większego wsparcia w związku z wprowadzeniem kolejnych ograniczeń w tym sektorze.

Boris Johnson zrezygnował ze wszystkich „korytarzy turystycznych”, co oznacza, że ​​osoby przybywające z dowolnego innego kraju na świecie muszą poddać się kwarantannie przez 10 dni po przylocie do Wielkiej Brytanii. Wcześniej pasażerowie przybywający z miejsc takich jak Nowa Zelandia i Sri Lanka - gdzie wskaźniki zakażeń są niskie - mogli zrezygnować z tego okresu izolacji. Ale program zakończy się o 4 rano w poniedziałek, a Karen Dee, dyrektor generalna Stowarzyszenia Operatorów Lotniska, powiedziała, że ​​ za chwilę lotniska będą musiały zostać tymczasowo zamknięte, aby obniżyć koszty. Powiedziała: „Zamknięcie korytarzy turystycznych jest zrozumiałe z punktu widzenia zdrowia publicznego, ale przyczynia się to do obecnego prawie całkowitego zamknięcia brytyjskich lotnisk, które są niezbędne dla naszego dobrobytu po pandemii. To pogarsza katastrofalną sytuację dla brytyjskich lotnisk i społeczności zależnych od miejsc pracy i korzyści ekonomicznych, jakie przynosi lotnictwo ”.

Dee wezwała rządy do przedstawienia planu wspierania portów lotniczych „w trybie pilnym”, dodając, że program wsparcia stawek biznesowych ogłoszony w zeszłym roku „jeszcze nie jest otwarty” na wnioski i „już nie wystarcza”. Lotniska obecnie utrzymują otwartą infrastrukturę, aby wspierać kluczowe i krytyczne usługi, takie jak poczta, fracht, służby ratunkowe, loty wojskowe i straży przybrzeżnej, a także pomagać w utrzymywaniu świateł w Wielkiej Brytanii poprzez wspieranie lotów do przybrzeżnych złóż ropy naftowej, gazu i operacje wiatrowe - powiedziała. „Lotniska robią to, gdy pracują na pusto - mogą pracować tylko na oparach, zanim będą musiały zostać tymczasowo zamknięte, aby zachować swoją działalność na przyszłość. Rząd musi pomóc w pokryciu kosztów operacyjnych portów lotniczych, na przykład poprzez pilne zwolnienie z kosztów regulacyjnych, policyjnych, ruchu lotniczego i kosztów biznesowych w bieżącym i nadchodzącym roku podatkowym.

Od przyszłego tygodnia pasażerowie będą również musieli okazać dowód negatywnego wyniku testu z ostatnich 72 godzin przed podróżą. Dziesięciodniowy okres izolacji można skrócić do pięciu dni, jeśli ktoś uzyska wynik negatywny, a nowe zasady zostaną ponownie przeanalizowane 15 lutego. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę