MenuCOVID: Nauczyciele, sprzedawcy, policjanci - kto ma pierwszeństwo w kolejce do szczepień

  • Napisane przez  goniec.com
COVID: Nauczyciele, sprzedawcy, policjanci - kto ma pierwszeństwo w kolejce do szczepień

Ministrowie zdecydują, kto jako następny otrzyma szczepionkę, po otrzymaniu badań dotyczących skuteczności szczepionki w ograniczaniu transmisji. Jak mówi Matt Hancock, nauczyciele, policjanci i pracownicy sklepów mogą zostać przeniesieni na wyższe pozycje na liście szczepionek.

Jak wskazał sekretarz zdrowia Matt Hancock, nauczyciele, policjanci i pracownicy sklepów mogą zostać przesunięci w kolejce po szczepionki od przyszłego miesiąca.  Minister powiedział, że po podaniu szczepionki najbardziej zagrożonym pacjentom i osobom w wieku powyżej 70 lat istnieje „dobry argument” na złagodzenie ścisłego podziału na grupy wiekowe , które ma zostać zakończone do 15 lutego.

Starszy ekspert rządowy, profesor Anthony Harnden, zastępca przewodniczącego Wspólnego Komitetu ds. Szczepień, powiedział, że decyzja zostanie podjęta, gdy naukowcy ustalą, czy szczepionka zapobiega przenoszeniu choroby przez ludzi, którzy mieszają się ze społeczeństwem. Hancock przyznał, że w pandemii doszło do „krytycznego okresu”, ponieważ dane z następnych kilku dni pokażą, czy ostatnia blokada zdołała wyrównać śmiertelny wzrost liczby przypadków, napędzany mutacją koronawirusa w Kencie. Dodał, że ministrowie zdecydują, kto jako następny otrzyma szczepionkę, po otrzymaniu badań dotyczących skuteczności szczepionki w ograniczaniu transmisji. „Kiedy już przejdziemy przez grupy podatne na zagrożenia kliniczne, rozpoczniemy debatę jako naród o tym, dokąd pójdziemy dalej” - powiedział ITV. „I myślę, że nauczyciele i policjanci, a także pracownicy sklepów, mają dobre argumenty przemawiające za tym, że powinni być następni. Nie podjęliśmy jednak ostatecznej decyzji ”.

Czwartek jest postrzegany jako możliwy dzień decyzji Borisa Johnsona, aby zaostrzyć zasady blokady. Wśród środków trzymanych w rezerwie jest zakaz „klikania i odbierania” w sklepach oraz ograniczenie spożywania dań na wynos na świeżym powietrzu i wprowadzenie obowiązku masek w kolejkach na zewnątrz. (Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę