Logo
 Wydrukuj tę stronę

Morrisons daje pracownikom podwyżkę. Będą zarabiać lepiej niż ich koledzy

Morrisons daje pracownikom podwyżkę. Będą zarabiać lepiej niż ich koledzy

Morrisons ogłosił nową umowę dotyczącą wynagrodzeń, która gwarantuje, że wszyscy pracownicy będą otrzymywać co najmniej 10 funtów za godzinę. To pierwsza grupa supermarketów w Wielkiej Brytanii oferująca taką stawkę.

Według sieci supermarketów, która zatrudnia około 120 000 osób w całej Wielkiej Brytanii, umowa z nowym wynagrodzeniem rozpoczyna się w kwietniu. Morrisons ma obecnie minimalną stawkę godzinową w wysokości 9,20 £ za godzinę. Nowa polityka płatności oznaczać będzie „znaczące” podwyżki płac dla prawie 96 000 pracowników, przy czym większość pracowników, którzy zostaną przeniesieni do nowej stawki minimalnej, otrzyma 9-procentowy wzrost wynagrodzenia.

Wzrost stawki godzinowej będzie głównie finansowany z inwestycji w listy płac, ale około jedna czwarta będzie finansowana ze zmian w wypłatach premii. Morrisons powiedział, że jego pracownicy przyznali, że woleliby mieć gwarantowaną kwotę w swojej stawce godzinowej i otrzymywać ją częściej. David Potts, dyrektor generalny Morrisons, powiedział: „Wspaniale jest móc powiedzieć, że w Wielkiej Brytanii od kwietnia tego roku, jeśli będziesz pracować w supermarketach Morrisons, będziesz zarabiać co najmniej 10 funtów za godzinę. To symboliczny i ważny kamień milowy, który stanowi kolejny krok w nagradzaniu niezwykle ważnej pracy, jaką nasi koledzy wykonują w całym kraju. W ciągu ostatniego roku w Wielkiej Brytanii widzieliśmy powszechne uznanie dla naszych kolegów, którzy mieli za sobą niewiarygodnie ciężki rok 2020, niestrudzenie pracując, aby Wielka Brytania mogła dobrze zjeść i bezpiecznie robić zakupy podczas pandemii. Koledzy z Morrisons zdobyli status kluczowych pracowników, a to wynagrodzenie wzrasta wielokrotnie ”.

Ogłoszenie pojawiło się w nowym raporcie, który ujawnił, że 45 procent pracowników supermarketów w Wielkiej Brytanii zarabia poniżej rzeczywistej pensji wystarczającej na utrzymanie , która obecnie wynosi 9,50 GBP za godzinę poza Londynem i 10,85 GBP za godzinę w stolicy. (Źródło: independent.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com