MenuDziś obędzie się konferencja premiera. Johnson ogłosi kolejne obostrzenia?

  • Napisane przez  goniec.com
Dziś obędzie się konferencja premiera. Johnson ogłosi kolejne obostrzenia?

W Wielkiej Brytanii odbędzie się dziś setna konferencja prasowa Covid-19, ponieważ liczba przypadków w Wielkiej Brytanii nadal rośnie. Wczoraj odnotowano kolejne 7143 przypadków, podczas gdy kolejne 71 osób zmarło z powodu wirusa - najwięcej od 1 lipca.

Ponieważ znaczna część kraju już stoi w obliczu nowych ograniczeń i środków blokujących, bez wątpienia wiele osób będzie chciało usłyszeć najnowsze wiadomości o pandemii. Konferencja prasowa na temat koronawirusa ma się dziś rozpocząć o godzinie 17:00.Dołączy do niego główny lekarz w Anglii, profesor Chris Whitty i główny doradca naukowy Sir Patrick Vallance. Podano jednak konferencja prasowa nie zostanie wykorzystana do ogłoszenia dalszych ograniczeń, a oficjalny rzecznik premiera potwierdził, że celem briefingu jest „przedstawienie aktualnych danych statystycznych”. „Nie dzieje się tak dlatego, że jest jakiś konkretny zestaw nowych ogłoszeń do przekazania” - dodał.

Rząd ma również dziś debatować nad ustawą o koronawirusie, w związku z obawami niektórych posłów torysów o jej przepisy. Niektórzy posłowie mówią, że chcą mieć możliwość głosowania w sprawie dalszych ograniczeń krajowych, zanim zostaną wprowadzone. (Źródło: metro.co.uk)

 

 

Powrót na górę