MenuWielka Brytania: Straciłeś pracę? Zobacz, jak otrzymać zasiłek

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Straciłeś pracę? Zobacz, jak otrzymać zasiłek

Z powodu pandemii w Wielkiej Brytanii tysiące osób straciło pracę. Tylko niektórym z nich uda się w szybkim czasie znaleźć kolejną. Co zrobić, aby przetrwać ten trudny czas? Jednym z pierwszych kroków powinna być wizyta w JSA, która pomoże nam w poszukiwaniu nowego zajęcia. 

W JSA możemy również ubiegać się o zasiłek dla osób poszukujących pracę. W pierwszej kolejności sprawdźcie, czy taka pomoc finansowa nam się należny. Możecie to zrobić TUTAJ. Jeżeli się kwalifikujecie należy złożyć WNIOSEK . W obecnej chwili, z powodu koronawirusa nie musimy chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i spotkania JSA .
Istnieje maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać - ale wysokość, do której mamy prawo, zależy od takich czynników, jak Twój wiek, dochody i oszczędności. Skorzystaj z kalkulatora świadczeń, zobacz ile możesz otrzymać. 

Płatności są zwykle dokonywane co 2 tygodnie. Wszystkie świadczenia, emerytury i dodatki są zwykle wpłacane na konto bankowe, kasy mieszkaniowej lub kasy oszczędnościowo- kredytowej .

Powrót na górę