MenuTuryści spanikowani. Po przylocie z Polski czeka nas kwarantanna?

  • Napisane przez  goniec.com
Turyści spanikowani. Po przylocie z Polski czeka nas kwarantanna?

Ponad pół miliona osób stara się o powrót do Wielkiej Brytanii w obawie, że Francja, Holandia, Szwajcaria, Polska i Malta mogą zostać dodane do brytyjskiej listy kwarantannowej.

W obliczu niepokojącego wzrostu liczby przypadków koronawirusa na kontynencie Boris Johnson ostrzegł wczoraj, że ministrowie „nie zawahają się” przed ponownym wprowadzeniem kwarantanny „bardzo szybko”, jeśli infekcje będą nadal rosły. Istnieją już obawy, że Francja - gdzie 500 000 Brytyjczyków jest obecnie na wakacjach - może zostać ponownie dodana, jeśli infekcje będą nadal rosły w ciągu najbliższych dwóch dni. Scenariusz może wywołać szalony przypływ pasażerów zdesperowanych, by wrócić do domu. A wczoraj wieczorem ekspert branżowy ostrzegł, że może się zdarzyć, że nowe ograniczenia zostaną nałożone na Holandię, Szwajcarię, Polskę i Maltę, gdzie liczba przypadków rośnie. Wszyscy wracający pasażerowie musieliby się izolować na 14 dni. Co prawda, szefowie linii lotniczych stwierdzili, że doniesienia to „przesadne” spekulacje, ale ministrowie nie wykluczają nowych ograniczeń, twierdząc, że jest za wcześnie na podjęcie decyzji, która miałaby znaczący wpływ na wczasowiczów i branżę turystyczną. 

Oficjalne ogłoszenie może nadejść w czwartek wieczorem, po tym, jak ministrowie otrzymają najnowsze dane z ich cotygodniowego przeglądu listy kwarantannowej. (Źródło: dailymail.co.uk)

Powrót na górę