MenuWesele w Anglii. Czy można organizować i do ilu osób?

  • Napisane przez  goniec.com
Wesele w Anglii. Czy można organizować i do ilu osób? pixabay.com

Nie tylko w Polsce sytuacja związana z organizacją ślubów i wesel jest dość skomplikowana. Również w Anglii uroczystość tą zorganizujemy z dużymi utrudnieniami i ograniczeniami.

Ceremonie ślubne lub związki partnerskie (ale nie przyjęcia) z udziałem do 30 gości są w Anglii dozwolone od 4 lipca. Rząd, rząd opublikował szczegółowe wytyczne, jak zorganizować wesele zabezpieczone przed Covidem. Zawierają one szereg ograniczeń, w tym zakaz spożywania jedzenia i napojów podczas ceremonii oraz mycie rąk przed i po wymianie obrączek. Irlandia Północna zezwoliła na śluby na świeżym powietrzu z udziałem 10 osób od początku czerwca . W Walii i Szkocji również obecnie dopuszcza się odbywanie ceremonii ślubnych, ale należy zachować dystans społeczny, a duże zgromadzenia są niedozwolone.

Jeżeli chodzi o wesele to obecnie w przyjęciach może uczestniczyć tylko sześć osób na zewnątrz lub dwa gospodarstwa domowe w środku.Planowane złagodzenie ograniczeń, aby łącznie 30 osób mogło uczestniczyć w zabawach ślubnych od 1 sierpnia, przesunięto najwcześniej do 15 sierpnia. (Źródło: bbc.com) 

Powrót na górę