Menu


Mimo ostrzeżeń na angielskich plażach tłoczno

  • Napisane przez  goniec.com
Mimo ostrzeżeń na angielskich plażach tłoczno pixabay.com

W Bournemouth, Brighton i Poole codziennie na plaże przybywają tłumy ludzi. Przy tej ilości osób trudno o zachowanie jakiegokolwiek dystansu społecznego. 

Tysiące ludzi przybywa do Bournemouth i Poole, aby odwiedzić plaże miast w najgorętszy dzień roku w Wielkiej Brytanii. Już w piątek do godziny 9:00 czasu BST drogi były zatkane, a aplikacja mobilna pomagająca w utrzymaniu dystansu między ludźmi wyświetlała się na czerwono w trzech obszarach - co oznaczało „unikaj”. Policja i radni patrolowali nabrzeża obu miast.

Rada Miejska Brighton i Hove stwierdziła, że ​​tłumy „uniemożliwiają utrzymanie fizycznego dystansu”. W hrabstwie Kent Rada Okręgu Thanet stwierdziła, że ​​niektóre z najpopularniejszych plaż są pełne. Meteorolodzy stwierdzili, że temperatury zarejestrowane na Heathrow osiągnęły w tej weekend 37,8 ° C (100,04 ° F), co czyni go trzecim najcieplejszym dniem w historii zarejestrowanym w Wielkiej Brytanii. Policja w Dorset powiedziała, że ​​jej funkcjonariusze będą pracować na dłuższe zmiany, a niektórzy mieli odwołane dni odpoczynku, aby poradzić sobie z przewidywanym napływem gości w okresie letnim.  Sędziowie ruchu BST zmuszeni byli nawet do wyrzucania ludzi z parkingu Sandbanks, a mieszkańcy apelowali do rady miejskiej o zamknięcie drogi. Rada Dorset stwierdziła, że ​​parkingi w Lulworth i Durdle Door na Wybrzeżu Jurajskim były również pełne i wezwała gości do udania się gdzie indziej. W Kent, Southeastern Railway stwierdziło, że pociągi jadące na wybrzeże przez Faversham są przepełnione, co uniemożliwia zachowanie dystansu między ludźmi. Rada Thanet wezwała ludzi myślących o udaniu się do Joss Bay, Botany Bay i Viking Bay w Broadstairs, aby ponownie rozważyć swoje plany, ponieważ plaże są tam prawie pełne. Osoby poszukujące słońca zostały również ostrzeżone, aby unikać Camber Sands w East Sussex, gdzie Rada Okręgu Rother stwierdziła, że ​​parkingi są pełne. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę