Menu


Ludzie nie trzymają dystansu. Rząd nie wyklucza blokady w Londynie

  • Napisane przez  goniec.com
Ludzie nie trzymają dystansu. Rząd nie wyklucza blokady w Londynie

Matt Hancock ostrzega londyńczyków, aby trzymali się na dystans bo ryzykują wprowadzeniem lokalnych blokad, takich jak w północnej Anglii.

W piątek rząd ostrzegł londyńczyków, aby przestrzegali zasad dystansowania społecznego, bo ryzykują wprowadzenie częściowej blokady, jak miało miejsce w przypadku Manchester i części północnej Anglii. Nowe zasady zakazujące 4,5 milionom ludzi spotykania się w domach, prywatnych ogrodach i zostały ogłoszone z zaledwie trzy godziny po tym, jak powiedziano ministrom, że gwałtowny wzrost liczby przypadków koronawirusa był spowodowany przez tracących czujność ludzi spotykających się w domu. Wyjaśniając niebezpieczeństwo niestrzeżonych kontaktów towarzyskich wcześniej w piątek, sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział: „Jedną z strasznych rzeczy w tym wirusie jest to, że rozwija się dzięki kontaktom społecznym, dzięki którym warto żyć”.

Urząd Statystyk Krajowych ostrzegł: „Istnieją obecnie dowody sugerujące niewielki wzrost liczby osób w Anglii z wynikiem pozytywnym w ostatnich tygodniach”. Oszacowano około 4200 nowych przypadków dziennie. Około 6,2 procent miało pozytywny wynik na obecność przeciwciał, co sugeruje, że mieli infekcję w przeszłości. Zapytany w Sky News, czy byłby skłonny podjąć takie same działania w Londynie i na południowym wschodzie, Hancock odpowiedział, że nie cofnie się. „Pokazaliśmy, że jesteśmy przygotowani do podjęcia działań niezbędnych do zapewnienia ludziom bezpieczeństwa” - powiedział. „I tak było w Leicester, kiedy tam podejmowaliśmy działania. Podejmujemy znacznie bardziej zlokalizowane działania w setkach różnych lokalizacji w całym kraju ”. Dodał: „Na szczęście na południowym zachodzie i południowym wschodzie liczba przypadków jest znacznie niższa, więc nie musieliśmy podejmować tego rodzaju działań, ale nie boimy się ich podjąć”. (Źródło: www.standard.co.uk)

  

Powrót na górę