MenuJak skorzystać z programu „Jedzenie poza domem”?

  • Napisane przez  goniec.com
Jak skorzystać z programu  „Jedzenie poza domem”?

Rusza program "Jedzenie poza domem". Daje on do 50 procent zniżki na jedzenie i picie i ma zachęcić ludzi do powrotu do kawiarni, pubów i restauracji.

Rabat będzie ważny przez cały dzień w poniedziałek, wtorek i środę od 3 do 31 sierpnia we wszystkich częściach Wielkiej Brytanii, które nie są objęte lokalną blokadą. Maksymalna dostępna zniżka wynosi 10 GBP na osobę. Jedzenie i napoje pojawią się w menu w pełnej cenie, a restauracja potrąci pieniądze z rachunku i zażąda ich od rządu. Zniżka jest dostępna tylko na jedzenie i napoje bezalkoholowe, które spożyjesz w lokalu i można z niej skorzystać tyle razy, ile chcesz. Nie ma ograniczeń co do tego, ile osób może skorzystać ze zniżki na jednej imprezie i obejmuje ona również dzieci. Miejsca uczestniczące mają oferować pełne 50% zniżki przez cały dzień od poniedziałku do środy oraz na całe menu z jedzeniem i napojami bezalkoholowymi. Nie ma minimalnej kwoty wydatków i trzeba zamawiać jedzenia, aby się zakwalifikować. Na przykład kawa za 3 funty będzie kosztować 1,50 funta w ramach programu. Oferta może być łączona z innymi promocjami i rabatami oferowanymi przez obiekt. Do programu zgłosiło się 53 tysiące firm.  Aby skorzystać ze zniżki trzeba wybrać, miejsce, które się zarejestrowało. Pełną listę znajdziecie TUTAJ.
Zniżki nie można wykorzystać na napoje alkoholowe, opłaty serwisowe ani jedzenie na prywatne uroczystości lub imprezy. Ponieważ chodzi o zachęcanie ludzi do jedzenia na miejscu, lokale, które są tylko na wynos, nie kwalifikują się. W grę nie wchodzą również usługi cateringowe, pensjonaty, czy samochody dostawcze.
W programie bierze udział kilka sieci fast foodów, co spotkało się z krytyką ze strony niektórych działaczy na rzecz walki z otyłością. Na przykład Narodowe Forum Otyłości stwierdziło, że będzie to „zielone światło do promowania niezdrowej żywności”. Program rabatów wpisuje się w rządowy plan zdrowego odżywiania, który zakazuje ofert „kup jedno, jedno dostaniesz za darmo” na niezdrową żywność, pośród rosnących dowodów na związek między otyłością a zwiększonym ryzykiem koronawirusa. Na pytanie, czy rząd promuje mieszane komunikaty, minister opieki Helen Whately powiedziała LBC Radio, że zgodnie z planami zdrowego odżywiania duże sieci restauracji będą musiały publikować rozkład kalorii w swoich posiłkach, pomagając gościom dokonać "świadomego wyboru". (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę