MenuPolubiliśmy zakupy w sieci. Amazon będzie teraz bezpłatnie dostarczał żywność

  • Napisane przez  goniec.com
Polubiliśmy zakupy w sieci. Amazon będzie teraz bezpłatnie dostarczał żywność

Do końca 2020 roku Amazon chce rozwinąć swoją internetową usługę spożywczą. Ich celem jest obsługa miliony osób kupujących w Wielkiej Brytanii.

 

W czasie pandemii sprzedaż żywności w Internecie prawie się podwoiła, a sprzedawcy zmagali, żeby zdążyć za popytem. Amazon szuka teraz większej części tego szybko rozwijającego się rynku, co zdaniem analityków może zwiększyć presję na rywali, takich jak Ocado. Amazon Fresh oferuje dostawy artykułów spożywczych tego samego lub następnego dnia klientom w Londynie i hrabstwach macierzystych. Kupujący muszą subskrybować Amazon Prime, aby go uzyskać, a użytkownicy muszą obecnie płacić dodatkową miesięczną opłatę lub opłatę za dostawę za zamówienie. W ofercie jest około 10 000 produktów, w tym świeża, schłodzona i mrożona żywność. Od wtorku ta usługa będzie teraz bezpłatna dla abonentów w tych obszarach przy zamówieniach powyżej 40 GBP. Około 40 kodów pocztowych w Surrey będzie miało również dostęp do szybszej oferty, z możliwością dostawy tego samego dnia przed północą, jeśli złożymy zamówienie do godziny 21:00.
Amazon twierdzi, że do końca tego roku wprowadzi tę szybszą i nieograniczoną bezpłatną usługę dostawy zakupów spożywczych do „wielu miast”. „Dostawa artykułów spożywczych to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Amazon i uważamy, że będzie to jedna z najbardziej lubianych korzyści Prime w Wielkiej Brytanii” - mówi Russell Jones, krajowy menedżer Amazon Fresh UK. „Planowaliśmy to od dawna. To duży wzrost wolumenu. We wczesnych dniach blokady cała nasza pojemność była wykorzystywana. Jesteśmy przekonani, że możemy teraz uruchomić tę usługę w tym momencie." dodaje. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę