Logo
 Wydrukuj tę stronę

Piwo zamiast do pubów trafiło do ...krów

Piwo zamiast do pubów trafiło do ...krów

Po zamknięciu pubów browar Wimbledon oddał swoje piwo krowom. Przeczytajcie, co dostaje wzamian.

Kiedy puby były zamknięte, browary miały ogromne nadwyżki piwa. Browar Wimbledon wymyslił co zrobić z nadmiarem piwa. Ich pomysł jest nietypowy i bardzo kreatywny. Zaczął od oczywistych rzeczy - zwiększył sprzedaż do hipermarketów, a nawet uruchomił usługę dostawy do domu. A potem własciel browaru wpadli na kolejny, tym razem niecodzienny pomysł. Postanowili dać swoje piwo krowom.

Mark Gordon, założyciel browaru Wimbledon, postanowił wykorzystać swoje rzemieślnicze piwo do karmienia bydła w Trenchmore Wagyu Beef Farm w Sussex, a w zamian browar otrzyma własne burgery Wagyu. „Nie mogliśmy się pozbyć piwa, a po dwóch miesiącach zaczyna być gorzkie. Poszedłem więc do Andrew Knowles [właściciel farmy wołowiny] i powiedziałem mu, dlaczego nie wykorzystasz mojego piwa dla krów. Bydło Wagyu jest masowane i karmione dietą zawierającą piwo, która pomaga produkować mięso, które jest wyjątkowo delikatne, drobno marmurkowe i pełne smaku. W Japonii te zwierzęta są traktowane jak członkowie rodziny królewskiej, a piwo jest im podawane w celu zwiększenia apetytu - ponieważ większość ludzi wie, że piwo sprawi, że będziesz głodny. Wkładamy piwo beczkowe do ziarna - uwielbiają to!" - przyznał. 

Mark nawiązał współpracę również z innymi rzemieślnikami. Zapewnia piwo do placków wieprzowych, sera Cheddar, chleba, a nawet wina różanego Greyfriars. Poza tym browar powrócił do dostarczania piwa do lokalnych pubów. (źródło: mylondon.news)

 

Zobacz także:

© Goniec.com