MenuPuby do ponownego zamknięcia

  • Napisane przez  mirror.co.uk
Puby do ponownego zamknięcia

Trzy puby w Anglii zostały zmuszone do zamknięcia zaledwie dwa dni po ponownym otwarciu po tym, jak u ich klientów test na obecność koronowirusa wyszedł pozytywnie. 


Lighthouse Kitchen & Carvery w Burnham-on-Sea ogłosiło na Facebooku, że zostało dziś zmuszone do zamknięcia. Pub jest jednym z setek, które otworzyły się ponownie w Anglii po prawie czterech miesiącach zamkniętych. „To nie jest wiadomość, którą tak szybko chcieliśmy napisać, ale The Lighthouse zostanie zamknięta z powodu pozytywnego wyniku testu Covid-19, który wyszedł u naszego klienta. Powoli przeglądamy naszą listę klientów, którzy byli w pubie w sobotę. Wszyscy nasi pracownicy zostaną przetestowani i otworzymy się ponownie, gdy będzie to bezpieczne.” czytamy na fanpage'u pubu. Przed otwarciem The Lighthouse opublikował na swojej stronie na Facebooku listę nowych zasad, do których klienci muszą się stosować. Jedną z nich jest to, że klienci muszą podać swoje nazwisko i adres pracownikom oraz zdezynfekować ręce przed wejściem do budynku.

 Innym barem, który znalazł się w podobnej sytuacji, jest The Fox & Hounds, w Batley, West Yorkshire. Na ich profilu na fb czytamy „Dziś rano zadzwonił do mnie klient, który odwiedził nasz pub w sobotę, z informacją, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Podczas wizyty był nieświadomi i nie miał żadnych objawów, ale po zobaczeniu postu w innym miejscu, które odwiedził, pomyślał, że najlepiej jest wykonać test. Wyszedł on pozytywnie. Po otrzymaniu tych informacji oczekujemy dalszych wskazówek od NHS. Wszyscy pracownicy zrobili dziś test, wyniki powinniśmy otrzymać w ciągu 48 godzin”, napisał kierownik pubu. Dodał on, że przed ponownym otwarciem pomieszczenia zostaną gruntownie wyczyszczone. Post zakończył się: „W pełni rozumiemy, że to przerażający czas, ale chcemy, aby bezpieczeństwo naszych klientów było naszym głównym priorytetem w tych trudnych czasach. W ciągu ostatnich kilku tygodni włożyliśmy dużo pracy w pub, kierując się wskazówkami rządu, aby móc się ponownie otworzyć. Każdy, kto odwiedził nas w ten weekend, mógł zobaczyć nasz nowy układ stołów o wielkości jednego metra plus, nasze systemy jednokierunkowe, pełną obsługę stołów i ciągłe czyszczenie przez cały czas”.

 Również pub w Alverstoke, Hampshire, ogłosił na Facebooku, że ich klient ma pozytywny test na Covid-19, więc został zamknięty. 

Powrót na górę