MenuBlisko 1000 osób może stracić pracę. Pret A Manger szykuje się do zamknięcia sklepów

  • Napisane przez  news.sky.comk
Blisko 1000 osób może stracić pracę. Pret A Manger szykuje się do zamknięcia sklepów

Brytyjska sieć specjalizująca się w naturalnej żywności planuje zamknąć 30 swoich punktów. Mówi się, że pracę może stracić co najmniej 1000 osób. Redukcja stanowisk ma nastąpić do końca roku.

Prezes przedsiębiorstwa przyznał, że stanął w obliczu poważnych wyzwań po wybuchu COVID-19. Pandemia spowodowała, że trzeba było zamknąć wiele firm i przyniósł miesiące blokady dla klientów. Pret ponownie otworzył 339 ze swoich 410 sklepów w Wielkiej Brytanii, ale liczba odwiedzających nadal spada, a firma stwierdziła, że sprzedaż była o 74% niższa w porównaniu do tego samego punktu w ubiegłym roku.

Firma powiedziała, że jej ożywienie w Wielkiej Brytanii było „znacznie wolniejsze” w porównaniu do innych krajów, w których handluje.

Zespoły wsparcia Pret również zostaną zrestrukturyzowane i rozpocznie się proces sprzedaży najmu głównego biura wsparcia, znajdującego się w londyńskiej Wiktorii. Konsultacje z dotkniętymi pracownikami rozpoczną się w tym tygodniu, a Pret powiedział, że do czasu zakończenia tego procesu nie zostaną podjęte ostateczne decyzje.

Firma planuje zwiększyć zakres pomocy. Dyrektor naczelny Pano Christou powiedział: „Kiedy uderzył kryzys koronawirusa, powiedzieliśmy, że naszym priorytetem jest ochrona naszych ludzi, naszych klientów i oczywiście Pret. Potwierdziliśmy, że naszym zamiarem było zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby ocalić miejsca pracy. Chociaż byliśmy w stanie to zrobić poprzez blokadę, w szczególności dzięki żywotnemu wsparciu rządu, nie możemy przeciwstawić się grawitacji i kontynuować model biznesowy, który mieliśmy przed pandemią. Właśnie dlatego dostosowaliśmy naszą działalność i znaleźliśmy nowe sposoby dotarcia do naszych klientów”.

Powiedział, że wiadomość oznaczała „smutny dzień dla całej rodziny Pret”, dodając, że był „zdruzgotany, że stracimy tak wielu pracowników”.

Według Centrum Badań Detalicznych w pierwszej połowie 2020 r. Utracono już ponad 24 000 miejsc pracy w sklepach detalicznych w administracji.Okazało się również, że 31 628 miejsc pracy detalicznych wciąż jest zagrożonych redukcją, a więcej firm oczekuje na trwałe zamknięcie niektórych sklepów.

Powrót na górę