Menu

 

 

 

 Londyn: Mieszkańcy tłumnie ruszyli do pubów

  • Napisane przez  mirror.co.uk
Londyn: Mieszkańcy tłumnie ruszyli do pubów

W sobotę pierwszy raz od wielu tygodni można się było napić piwa w pubie. Mieszkańcy tłumnie ruszyli do knajp łamiąc przy tym wszystkie zalecane zasady dystansu społecznego.

Po raz pierwszy od marca puby i bary w Anglii zostały ponownie otwarte, a miłośnicy wspólnych biesiad w pełni skorzystali z możliwości napicia się piwa poza domem. Naukowcy wezwali społeczeństwo do przestrzegania zasad dystansowania społecznego i trzymania się dwóch metrów od siebie, jeśli to możliwe. Na ulicach Soho czasie „Super soboty”, bez trudu można było zauważyć osoby, które całkowicie zignorowały społeczne zasady dystansu.

Sytuacja ta wywołała w mediach społecznościowych fale komentarzy. Jedna zszokowana kobieta napisała na Twitterze : „Widziałem sceny w pubach w Soho… moje serce kieruje się do pracowników służby zdrowia i ich rodzin, którzy zmarli z Covid, aby ocalić resztę… obrzydliwy brak szacunku”.

Jeden z mężczyzn udostępnił wideo grup zebranych na ulicach, pisząc: „Blokada Soho się skończyła”. Inny wściekł się: „Właśnie widziałem sceny w Soho. To tak, jakby pracownicy służby zdrowia, którzy ryzykowali życie próbując poradzić sobie z pandemią, po prostu marnowali czas”. Borough Market był również wypełniony, a duże kolejki ludzi krążyły wokół London Bridge.

W sobotę Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że liczba codziennych zakażeń jest najwyższa od początku pandemii.

Powrót na górę