MenuBadania nowego leku będą prowadzone w domu pacjenta

  • Napisane przez  Goniec.com
Badania nowego leku będą prowadzone w domu pacjenta

Prowadzone przez naukowców z Southampton badanie leku, który może zapobiec pogorszeniu działania koronawirusa u osób najbardziej zagrożonych, może wkrótce zostać przeprowadzone w domach pacjentów.

Informacja pojawiła się po tym, jak miejscy naukowcy rozpoczęli w marcu testy kliniczne wziewnego leku o nazwie SNG001 Interferon beta, który jest naturalnie występującym białkiem przeciwwirusowym.

Nowa faza badania oznacza, że naukowcy będą badać dodatkowych 120 pacjentów w środowisku domowym. Profesor z Southampton ostrzegł, że rozpaczliwie potrzebujemy leczenia, które może leczyć pacjentów we wczesnych stadiach koronawirusa, aby zapobiec pojawieniu się kolejnych objawów.

Rozszerzone badanie obejmuje pacjentów, którzy mieli objawy przez mniej niż 72 godziny i są w wieku 50 lat lub więcej z chorobami współistniejącymi wysokiego ryzyka, takimi jak choroba sercowo-naczyniowa, cukrzyca lub przewlekła choroba płuc, lub w wieku 65 lat i więcej.

Kwalifikujący się pacjenci są oceniani za pośrednictwem połączenia wideo, a następnie otrzymują narzędzia do samodzielnego wykonania wymazu. Wymazy te zostaną przetestowane, a kwalifikujący się pacjenci z pozytywną próbką otrzymają pudełko zawierające cały niezbędny sprzęt, w tym badany lek SNG001 – lub placebo.

Rekrutacja do domowych warunków badania będzie zależeć od rozpowszechnienia wirusa w społeczności i stopnia, w jakim zarażeni pacjenci będą zagrożeni.

 

(sotland.p)

Powrót na górę