MenuRząd obiecuje 283 miliony funtów na autobusy i tramwaje

  • Napisane przez  Goniec.com
shutterstock shutterstock

Finansowanie ma na celu zwiększenie usług, aby więcej osób mogło korzystać z transportu publicznego i zachować dystans społeczny.

Autobusy i tramwaje otrzymają 283 miliony funtów na poprawę bezpieczeństwa i przywrócenie usług podczas pandemii koronawirusa. Sekretarz Transportu Grant Shapps powiedział, że pełna usługa będzie działać tylko w jednej piątej zwykłej pojemności z powodu zasad dystansu społecznego. Ogłaszając dofinansowanie powiedział, że nie oznacza to, że możemy wrócić do korzystania z transportu publicznego jak tylko chcemy.

Wolontariusze zostaną również zaangażowani w celu podwojenia liczby 3400 osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stacjach.

254 miliony funtów na autobusy i 29 milionów funtów na tramwaje mają na celu zwiększenie częstotliwości i przepustowości, aby Wielka Brytania mogła zacząć wracać do pełnego harmonogramu, powiedział Shapps w codziennym briefingu Downing Street. Powiedział też, że ludzie, którzy mogą pracować z domu, powinni to kontynuować, a osoby podróżujące komunikacją miejską w niezbędnych celach powinny unikać godzin szczytu.

Oczekuje się, że środki finansowe umożliwią dostosowanie pojazdów, oznakowanie, rygorystyczne czyszczenie i zapewnienie środków dezynfekujących ręce.

(bbc.com)

Powrót na górę