Menu


Taryfy autobusowe zostaną ponownie wprowadzone w Londynie

Taryfy autobusowe zostaną ponownie wprowadzone w Londynie

Ceny biletów zostaną przywrócone na wybranych trasach w sobotę 23 maja.

Podróż autobusem w stolicy była bezpłatna od 20 kwietnia, kiedy wszyscy pasażerowie musieli wsiadać i wysiadać z autobusów tylko środkowymi drzwiami, co oznacza, że ​​ludzie nie mieli dostępu do czytnika kart obok kabiny kierowcy. Zmiana została zainicjowana w celu ochrony kierowców autobusów, którzy mają bardziej bezpośredni kontakt z pasażerami. Niestety, 29 kierowców autobusów w Londynie zmarło do tej pory z Covid-19.

TfL ogłosił, że taryfy zostaną przywrócone na wybranych trasach w sobotę 23 maja. Początkowo będą one ograniczone do 85 tras obsługiwanych przez nowe autobusy Routemaster, które już mają czytniki kart przy środkowych drzwiach i autobusy jednodrzwiowe. Będzie to pierwszy etap przywracania opłat w całej sieci autobusowej. Po przybyciu na kolejne trasy w kolejnych tygodniach pojawią się dalsze środki bezpieczeństwa mające na celu ochronę kierowców.

Sekretarz ds. Transportu Grant Shapps ogłosił decyzję o przywróceniu opłat za przejazdy autobusem w pisemnym oświadczeniu, w którym przedstawił warunki umowy rządu na finansowanie w wysokości 1,6 miliarda funtów. W ramach tych warunków Shapps powiedział, że jeden z nich wymaga od TfL pobierania opłat za autobusy, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo kierowcy.

Inne warunki obejmują zwiększenie taryf TfL o wskaźnik cen detalicznych (RPI), przywrócenie usług do 100 procent poziomów sprzed Covid jak najszybciej, częściowo zawieszając bezpłatne przejazdy dla osób powyżej 60. roku życia, tymczasowo zawieszając wszystkie bezpłatne przejazdy dla osób poniżej 18 roku życia, a także wydłużenie godzin pracy. Powiedział, że osoby niepełnosprawne nadal będą mogły korzystać ze swoich ulg. Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział: - To nie jest umowa, której chciałem dla naszego miasta.

Wiadomość ta wynika z wezwań związku zawodowego Unite, który reprezentuje ponad 20 000 pracowników autobusów, że rząd musi ustalić jasne zasady dotyczące maksymalnej pojemności pasażerów i wprowadzić obowiązek noszenia masek na twarz, aby autobusy i inne środki transportu publicznego były bezpieczne. TfL powiedział, że współpracuje ze swoimi operatorami, dostawcami i związkami zawodowymi, aby zapewnić kierowcom dostęp do masek i wzmocnionych ekranów z pleksi, a także wprowadzić rygorystyczny system czyszczenia w całej sieci.

TfL wciąż prosi londyńczyków o korzystanie z autobusów i innych form transportu publicznego tylko jeśli ich podróż jest niezbędna.

(timeoutlondon)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę