Menu


Kara grzywny za złamanie kwarantanny po przybyciu do UK

Kara grzywny za złamanie kwarantanny po przybyciu do UK

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 1000 GBP, jeśli złamią 14-dniową kwarantannę.

Zgodnie z planami urzędnicy ds. zdrowia będą mogli przeprowadzać kontrole na miejscu, aby sprawdzić, czy ludzie przestrzegają przepisów. Nowe przepisy będą obowiązywać także Brytyjczyków powracających z zagranicy.

W ramach planów, które mają na celu ochronę przed drugą falą zakażeń koronawirusem, wszyscy przybysze będą proszeni o wypełnienie formularza z danymi kontaktowymi.

Zwolnieni byliby przewoźnicy drogowi i urzędnicy medyczni, a także osoby przybywające z Irlandii. Jednak osoby podróżujące z Francji nie będą zwolnione, co wcześniej potwierdził rząd.

Wszyscy pasażerowie przybywający do Wielkiej Brytanii samolotem, promem lub pociągiem musieliby podać urzędnikom brytyjskiej Straży Granicznej adres, na którym będą się izolować, w przeciwnym razie rząd zapewni zakwaterowanie.

Sekretarz zdrowia poparł plany, ale powiedział, że jest wiele pytań, dlaczego nie zrobiono tego wcześniej.

Linie lotnicze już ostrzegły, że środki kwarantanny mogą pogorszyć i tak już krytyczną sytuację, ponieważ podróże lotnicze spadły aż o 99% z powodu pandemii.

(bbc.com)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę