Menu


Test na koronawirusa da wynik w 20 minut

Test na koronawirusa da wynik w 20 minut

Test koronawirusa, który daje wyniki w 20 minut, jest obecnie sprawdzany, ogłosił sekretarz zdrowia Matt Hancock.

Nowy test wymazu, który pokaże, czy ktoś ma wirusa, nie musi być wysyłany do laboratorium.

Hancock powiedział także, że ponad 10 milionów testów na przeciwciała sprawdzających, czy ktoś miał wirusa w przeszłości, rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Premier postanowił znieść opłaty za korzystanie z NHS dla zagranicznych pracowników służby zdrowia i pracowników opieki. Migranci spoza UE muszą obecnie płacić dopłatę za imigrację zdrowotną, która wynosi 400 funtów rocznie, a w październiku ma wzrosnąć do 624 funtów. Ale po narastającej presji ze strony posłów Boris Johnson zdecydował, że zagraniczny personel NHS i pracownicy opieki powinni zostać z niej zwolnieni.

W czwartek rząd ogłosił, że liczba osób, które zmarły po pozytywnym wyniku testu na wirusa, osiągnęła 36 042, co oznacza wzrost o 338.

Testy na wymaz są już dostępne dla wszystkich dorosłych i dzieci w wieku powyżej pięciu lat w NHS. Polegają na pobraniu wymazu z nosa lub z tylnej części gardła i wskazaniu, czy dana osoba ma obecnie Covid-19.

Test na przeciwciała to badanie krwi, w którym szuka się przeciwciał we krwi, aby sprawdzić, czy dana osoba ma wirusa. Przeciwciała wytwarzane są przez nasz układ odpornościowy, który uczy się walki z infekcją.

Nowe testy wymazów zostaną sprawdzone w Hampshire w niektórych oddziałach pogotowia ratunkowego, ośrodkach sprawdzających lekarzy rodzinnych i domach opieki. Badanie potrwa sześć tygodni i przetestuje 4000 osób.

(bbc.com)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę