MenuWyjątkowy koncert w Jazz Café POSK: Wild Whispers

  • Napisane przez  Tomasz Furmanek
Wild Whispers Wild Whispers

Wild Whispers (Dzikie szepty) - muzyczne zaklęcia, uzdrawianie dźwiękami, słowiański etno-jazz i... Chopin!

W sobotę 29 lutego 2020 bedziemy mogli zapoznać się bliżej z oryginalną formacją Dzikie Szepty, stworzoną przez dwie doskonale wyskształcone muzycznie artystki – Karolinę Micor i Małgorzatę Janek. 

Karolina studiowała wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach, w 2018 wystąpiła w koncercie Debiuty podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a obecnie rezyduje w Londynie, gdzie m.in. współprowadzi znaną już dobrze bywalcom POSK-u grupą Alle Choir London i koncertuje z zespołem Lit FM. Małgorzata natomiast, to laureatka  wielu polskich festiwali muzycznych, a także popularnego programu „Szansa na Sukces”, która oprócz współpracy ze wspomnianym jazzowym Alle Choir, zgłębia też tajniki śpiewu bluesowego współtworząc formację Trip Advisor.


Karolina Micor (Wild Whispers)

Wspólnie, jako obdarzone darem muzycznego uzdrawiania dobre szamanki, zapraszają do swojego dźwiękowego świata inspiracji pochodzących ze źródeł słowiańskich, pełnego ludowych odniesień, malowanego soulowo-jazzowymi barwami. Jak same mówią, ich muzyka to „ścieżka dźwiękowa do poetyckich dzieł wielkich romantyków”!.

Mówiąc o romantykach – podczas tego wyjątkowego wieczoru będzicie Państwo mogli również usłyszeć muzykę największego polskiego romantyka, Fryderyka Chopina! Gościem specjalnym tych „muzycznych zaklinaczek” będzie włoski pianista i kompozytor Albert L.Ferro, wirtuozersko poruszający się na pograniczu muzyki klasycznej i jazzu, który zaprezentuje program „Chopin & Jazz” z okazji 210 rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora.

Jazz Cafe POSK, sobota 29/02/20, godz.20:30, bilety £12 przy wejściu (w sieci £10, studenci £6)

(Tomasz Furmanek)

Powrót na górę